2 lutego 2022 Udostępnij

Startuje nowa aplikacja COVID-19 - czy będziesz z niej korzystać?

Departament ds. Biznesu, Energii i Energii Przemysłowej (BEIS) ogłosił datę wprowadzenia nowej aplikacji COVID-19, która pomoże fryzjerom w przechowywaniu danych klientów.

Aplikacja zostanie uruchomiona w dniu 24 września i pozwala firmom na pobieranie i wyświetlanie kodów QR. Według Hair and Barber Council, kody będą ważnym sposobem dla NHS Test and Trace w Anglii i NHS Test, Trace, Protect w Walii, aby skontaktować się z ludźmi, jeśli zostaną zidentyfikowane ogniska koronawirusa. Aplikacja działa dokładnie w ten sam sposób w obu narodach. Więcej na jej temat można przeczytać tutaj.

W Anglii stosowanie kodów QR pomoże firmom spełnić nowy wymóg prawny dotyczący rejestrowania danych kontaktowych klientów, gości i pracowników na terenie ich obiektów. Firmy, które już korzystają z własnego systemu QR zachęca się do przejścia na kod QR NHS Test and Trace. Alternatywna metoda zameldowania, taka jak odręczny rejestr, musi być utrzymywana w celu gromadzenia danych kontaktowych osób, które nie posiadają aplikacji.

W Walii firmy działające w niektórych sektorach wysokiego ryzyka mają obowiązek gromadzenia i prowadzenia rejestrów pracowników, klientów i gości. Zameldowanie się za pomocą aplikacji nie zastępuje tego wymogu. Lokale wysokiego ryzyka w Walii muszą nadal prowadzić pełną ewidencję pracowników, klientów i gości, w tym osób, które meldują się za pomocą plakatu z kodem QR dla danej lokalizacji.

Aplikacja będzie stanowić istotne rozszerzenie usługi Test and Trace w ramach NHS w Anglii oraz usługi Test, Trace and Protect w Walii. Zapewni ona użytkownikom informacje o lokalnym ryzyku, pozwoli im szybko i łatwo zarezerwować bezpłatne badanie oraz użyć wbudowanego skanera QR do zameldowania się w danym miejscu. Aplikacja pozwoli ludziom szybciej dowiedzieć się, czy są zagrożeni wirusem, dzięki czemu będą mogli szybko podjąć działania w celu ochrony swoich społeczności i rodzin.

Czytaj dalej

Wytyczne dotyczące usług związanych z bliskim kontaktem zmieniają się w Anglii

Finaliści konkursu Modern Barber Awards 2020 już są!

NHBF publikuje wyniki ankiety dotyczącej stanu branży

Magdalena Olszak

Redakcja supershape.pl