Salon fryzjerski krok po kroku
Salony fryzjerskie ewoluują z miejsc typowo usługowych, do których wchodziło się na moment i zaraz potem się wychodziło, w miejsca, gdzie czerpie się przyjemność z określonej procedury estetycznej. Praktyczne cechy salonu fryzjerskiego są oczywiście dalej warunkiem sine qua non jego sukcesu, ale coraz ważniejsze stają się aspekty czysto wizualne oraz charakter, atmosfera pomieszczeń, do których trafia klient.
Stworzenie atrakcyjnej i ergonomicznej aranżacji staje się poważnym wyzwaniem, od którego nie można się uchylać. Jak ją stworzyć? Krok po kroku.
Strefy
Dobrze zaaranżowany salon fryzjerski jest podzielony na konkretne strefy o przeznaczeniu dostosowanym do konkretnych zadań. Na podział na strefy wpływ będzie miała wielkość lokalu oraz kwestie techniczne, takie jak dostępność do infrastruktury (woda, prąd). Jeśli nie mamy możliwości zrobienia remontu w pomieszczeniach, dostępność wody i prądy w zasadzie narzuci nam to, gdzie będzie istniała dana strefa i gdzie będzie działała dana funkcja.
Recepcja
Pierwszą strefą, do której trafi klient, jest zawsze recepcja. A przynajmniej taki powinien być nasze cel. Tutaj klient jest powitany, więc musi ją zobaczyć zanim zobaczy inne miejsca w salonie. Recepcja musi być na tyle duża, by było to miejsce płacenia za usługi i umawiania się na terminy. Musi być też ładna i elegancka.
Poczekalnia
W poczekalni klient znajdzie się zaraz po powitaniu w recepcji. Tutaj będą czekać na swoją kolej, więc konieczne jest zapewnienie im największego możliwego komfortu oraz sposobu na zabicie nudy. Idealnym podejściem jest sofa plus fotele, stolik i coś do czytania. Prasa może być tematyczna, ale nie za bardzo. Poczekalnia to też miejsce na prezentowanie dyplomów itp.
Mycie
Salon fryzjerski musi mieć strefę mycia włosów, gdzie będą wystawione myjnie. W małym salonie sprawdza się myjnia wolnostojąca, do której dostawia się fotel. Dobrze jest zainstalować myjnię z odrobiną luksusu, czyli z masażem głowy.
Strefa główna
W strefie głównej pojawią się stanowiska fryzjerskie, czyli wygodne fotele dostawione do funkcjonalnych konsolet. Obok nich będą szafki oraz pomocniki w liczbie nam potrzebnej i w rodzaju dopasowanym do naszego gustu. Konsolety wyspowe to rozwiązanie lepsze, ale wymaga więcej miejsca. Konsolety montowane na ścianach to rozwiązanie wciąż dobre i bardziej praktyczne w małych salonach.
V Strona główna Blog AgendaPro 5 najlepszych praktyk, które usprawnią ... Salony kosmetyczne to wyjątkowe biznesy, ponieważ pozwalają na interakcję z publicznością w bardziej intymny sposób niż wiele innych...
V Strona główna Blog AgendaPro 7 wskazówek, jak odnieść sukces z ... Twój Salon Urody, przestrzegając pewnych ogólnych zasad biznesowych, posiada również kilka kluczowych sekretów sukcesu. Oczywiście, bo...
V Strona główna Blog AgendaPro Jak wyróżnić się na tle konkurencji jako ... Dziś panuje makijażowy boom, a te z nas, które zajmują się tą piękną sztuką, wyróżniają się jakością produktów i usług...