8 grudnia 2022 Udostępnij

3 szybkie i łatwe warkocze do zaoferowania w Twoim salonie

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Beauty
 3. 3 rodzaje szybkich i łatwych warkoczy ...

Warkocze to szybka i łatwa alternatywa, by mieć efektowną fryzurę w kilka minut. Oprócz tego, że dopasowują się do każdego rodzaju i długości włosów, mogą również pasować do każdego typu twarzy. Niewątpliwie warkocze są dobrym rozwiązaniem w każdym momencie, dostosowują się do każdej okoliczności, a ponadto jest to bardzo atrakcyjna usługa, którą można włączyć do swojego salonu kosmetycznego.

Powszechnie uważa się, że zaplatanie warkoczy wymaga dużej wiedzy, ale w rzeczywistości jest to kwestia dużej praktyki i cierpliwości. Każdy rodzaj warkocza jest wyjątkowy i ma swój stopień trudności, ale żaden nie jest niemożliwy.

W tym artykule opowiemy Ci o kilku szybkich i łatwych rodzajach warkoczy, które istnieją i jak możesz je zrobić w swoim salonie. Pamiętaj, że najważniejsze jest, aby Twoja firma była w czołówce trendów i abyś stale aktualizował ofertę usług, ponieważ pozwoli Ci to skuteczniej budować lojalność klientów.

Klasyczny warkocz

Jest to warkocz, który wszyscy znamy i jest bardzo łatwy do wykonania. Można ją modyfikować w zależności od potrzeb klientki, ponieważ można ją wykonać od karku, wiążąc włosy w kucyk i tam ją wykonać lub chwytając wszystkie włosy. Możesz go również wykorzystać jako dodatek, używając tego typu warkocza, ale bardzo cienkiego na całej długości włosów.

Proces wykonania jest bardzo prosty, wystarczy podzielić włosy na 3 części; jedną środkową i dwie boczne. Wyobraź sobie, że każdy odcinek ma swój numer: 1 to lewa strona, 2 to środek, a 3 to prawa strona.

 1. Pierwszym krokiem jest skrzyżowanie odcinka 3 z odcinkiem 2, sprawi to, że odcinek, który wcześniej był po prawej stronie teraz będzie w środku.
 2. Następnie skrzyżuj odcinek 1 (lewa strona) z odcinkiem 3, pozostawiając odcinek 1 na środku.
 3. Na koniec musisz powtórzyć ten proces, a podczas zaplatania zauważysz, że stopniowo wychodzi kształt klasycznego warkocza.

Otowideo tutorial , jak zrobić profesjonalny klasyczny warkocz.

Warkocz typu "rybi ogon" lub jodełka

Źródło: Pinterest

Jest to jeden z tych prostych warkoczy, które wyglądają na skomplikowane, ale kiedy nauczysz się, jak to zrobić, zdajesz sobie sprawę, że jest to o wiele łatwiejsze niż myślałaś. Jest to idealne rozwiązanie w sytuacjach, gdy klientka nie ma zbyt wiele czasu, a mimo to chce wyglądać na poukładaną. Jest to rodzaj fryzury, którą można się bawić, aż do znalezienia stylu, który najbardziej podoba się klientce.

Kroki do wykonania są proste, a gdy już je przećwiczysz, będziesz mógł robić to szybciej i lepiej.

 1. Na początek należy podzielić włosy na dwie części, czyli mamy prawą i lewą stronę.
 2. Należy wybrać kawałek włosów z lewej strony, tej najbliższej twarzy klientki, i nie powinno to być bardzo grube pasmo.
 3. Przybliżasz go do środka i przekładasz pod włosami, które masz przedzielone po prawej stronie.
 4. Należy dopasować włosy, aby upewnić się, że warkocz jest solidnie zamocowany.
 5. Powtórz proces, ale z cienkim odcinkiem po prawej stronie. Pamiętaj, że nie chcesz złapać bardzo grubego pasma i że powinnaś zaplatać warkocz od włosów z przodu, a następnie do tyłu.

Tu masz instruktaż wideo aby zrobić najlepszy warkocz fishtail dla swoich klientów.

warkocz francuski

Źródło: Pinterest

Jest to idealny typ warkocza dla osób prowadzących bardzo aktywny tryb życia, które szukają stylizacji, w których włosy nie przeszkadzają im w codziennym życiu. Warkocze francuskie mają na celu uchwycenie wszystkich włosów, od przodu do tyłu i pozostawienie ich w jednej fryzurze.

Mogą być również ozdobione i wyglądają bardzo elegancko w takich sytuacjach jak wesela czy imprezy, a polecane są ze względu na to, że dzięki temu, że włosy są dobrze zabezpieczone, nie trzeba ich dotykać przez całą noc.

Do tego typu warkocza konieczne jest, aby klientki miały pewną długość włosów, w przeciwnym razie będzie wiele pasm, które nie będą mogły zostać włączone do warkocza.

Istnieją inne rodzaje szybkich warkoczy, takie jak warkocz afrykański, warkocz 4 nitkowy i warkocz wewnętrzny. Każdy z nich ma swój wyjątkowy akcent i dostosowuje się do różnych gustów Twoich klientów.

Jeśli zastosujesz się do poniższych kroków, zrozumiesz, że francuski warkocz jest jednym z najmniej skomplikowanych i najwygodniejszych do wykonania:

 1. Należy wybrać kilka włosów z tyłu głowy, tak jakbyśmy zamierzały zrobić pół kucyka.
 2. Wcześniej podzielone włosy należy rozdzielić na 3 części i tak jak w przypadku zwykłego warkocza, pozostanie nam prawy pukiel (1), centralny pukiel (2) i lewy pukiel (3).
 3. Zacznij od wykonania tego samego procesu co w przypadku pojedynczego warkocza, możesz powtórzyć to mniej więcej dwa razy.
 4. Teraz z włosów, których nie wybrałaś powinnaś wziąć prawą stronę i zapleść ją w kierunku sekcji 3. Czyli z włosów, których nie zaplotłaś zaczynasz zaplatać warkocz nad pojedynczym warkoczem, który zrobiłaś na początku.
 5. Powtórz proces z lewą stroną, przekaż włosy, które nie zostały podzielone na sekcje i zaplataj je do miejsca, gdzie znajduje się sekcja 1.
 6. Powtarzaj proces pojedynczego warkocza, ale nie zapominaj o włączeniu nowych sekcji.

Oto kolejny tutorial wideo, dzięki któremu dowiesz się, jak zrobić to w swoim salonie.


Każdy z tych prostych warkoczy ma swoje własne cechy i osobliwości, ważne jest, aby doskonalić praktykę. Ważne jest, aby personel Twojego salonu mógł się szkolić i być na bieżąco z oferowaniem nowych produktów i usług. Dzięki temu będziesz w stanie wyróżnić się na tle konkurencji, oferując unikalną i kompleksową usługę.

Możesz być również zainteresowany:

 1. Pixie cut: Pochodzenie, styl, jak to zrobić i dbać o niego
 2. Acripie: Technika, niezbędne narzędzia i wskazówki
 3. Różne fryzury imprezowe dla kobiet
 4. Oprogramowanie fryzjerskie

Dorota Kozłowska

Redakcja supershape.pl