13 stycznia 2021 Udostępnij

25 rutynowych porannych pomysłów na dobry początek dnia wolnego.

Nigdy nie jest za wcześnie na samodzielną opiekę. Bez względu na to, czy jesteś porannym promieniem słońca, czy kimś, kto potrzebuje trzech alarmów, aby się obudzić, posiadanie błogiej porannej rutyny sprawi, że cały dzień będzie lepszy.

Zastanawiasz się, jak stworzyć sobie poranną rutynę? Ważne jest, aby pamiętać, że każdy zaczyna dzień inaczej, a poranne rutyny nie są jednakowe dla wszystkich. Wszyscy mamy różne rytmy biologiczne, style pracy i preferencje. Niektórzy ludzie lubią biegać pięć mil o 5 rano, podczas gdy inni muszą wypić trzy filiżanki kawy w łóżku o 10 rano, zanim poczują się w pełni przebudzeni.

Najlepiej, jeśli poranna rutyna będzie dostosowana do Twoich unikalnych preferencji i celów. Chcesz się zrelaksować przed rozpoczęciem długiego dnia? Postaraj się dopasować do siebie w 20 minutach medytacji lub jogi. Chcesz szybko się obudzić i poczuć energię? Szybki jogging lub trening mogą być istotną częścią Twojej porannej rutyny. Jakikolwiek twój cele mogą być, cementowanie niektóre wczesnych godzinnych przyzwyczajenia mogą robić mię łatwemu priorytety twój fizyczne i emocjonalne dobremu samopoczuciu przez cały dzień. Oto 25 porannych pomysłów na rutynę, które pomogą Ci zaprojektować własną, idealnie dopasowaną rutynę.

25 Rano rutynowe pomysły

1. Obudź się wcześnie

Zamiast spieszyć się z pierwszą rzeczą rano, daj sobie wystarczająco dużo czasu, aby obudzić się powoli i spokojnie. Wcześnie nie mamy na myśli pęknięcia świtu - po prostu wystarczająco wcześnie, aby dać Ci wystarczająco dużo czasu na rozpoczęcie dnia bez poczucia niepokoju, który przychodzi z pośpiechu lub spóźnienia. Niezależnie od tego, czy jest to dwie godziny czy tylko 15 minut wcześniej, posiadanie dodatkowego czasu dla siebie pomoże Ci rozpocząć dzień wolny od pracy na właściwej stopie.

2. Unikaj uderzania w przycisk drzemki.

Eksperci są zgodni co do tego, że wciśnięcie przycisku drzemki na twoim alarmie to zły pomysł. Jeśli ponownie zapadniesz w głęboki sen, może to sprawić, że poczujesz się jeszcze bardziej zmęczony, gdy w końcu się obudzisz, a jeśli naciśniesz go wystarczająco dużo razy, możesz skończyć spóźniając się do szkoły lub pracy. Zamiast tego spróbuj aplikacji, która wykrywa, kiedy jesteś poza REM snu lub najgłębszego snu, więc kiedy alarm się wyłączy, nie jest tak trudno się obudzić.

3. Wypij pełną szklankę wody

Wiesz już, jak ważne jest picie wody, więc zacznij nawadniać się pełną szklanką wody. Picie pełnej szklanki wody jest szybkim porannym środkiem energetyzującym i może pomóc w zapobieganiu bólom głowy, zmęczeniu i innym efektom odwodnienia, które mogą zakłócić Twój dzień.

4. Zauważ swoją pierwszą myśl i zapisz ją

Pamiętasz pierwszą myśl, jaką miałeś dziś rano? Dla wielu ludzi jest to uczucie, że nie chcą wstać z łóżka. Myśli, które masz na początku dnia, mogą wpływać na uczucia i energię, które nosisz w sobie przez resztę dnia. Zwracać uwagę i nagrywać twój pierwszy myśl, ty możesz łatwo dostawać w pozytywnego nastawienie każdy dzień.

5. Zrób swoje łóżko

Ja może brzmieć prosty, ale robić twój łóżku może robić ci czuć cały dużo lepiej, no wspominać, czołgać się w zrobionego łóżko przy końcówką dzień może być wielką częścią twój nocna rutyna. Po prostu wziąć minutę lub dwa ciągnąć w górę prześcieradła i puszyste poduszki może dać ci poczucie spełnienia. Świeżo wykonane łóżko poprawia również ogólny porządek i wygląd Twojego pokoju, tworząc subtelną atmosferę spokoju.

6. Ćwiczenie

Choć nie zawsze łatwo jest znaleźć motywację do treningu rano, to jednak poświęcenie czasu na ćwiczenia ma niesamowite korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Podniesienie poziomu endorfin i tętna może wprawić Cię w dobry nastrój, podnosząc Twój poziom energii, aby stawić czoło temu dniu. Nawet krótka, 10-minutowa sesja potu może mieć pozytywny wpływ na samopoczucie.

7. Posłuchaj piosenki, która wywołuje uśmiech na twarzy.

Niezależnie od tego, czy jest to lista odtwarzania, czy ulubiona piosenka, która sprawia Ci radość, słuchanie (i śpiewanie) ulubionej piosenki sprawi, że wstaniesz z łóżka i zrobisz krok do przodu.

8. Napij się kawy

Czy jest coś bardziej satysfakcjonującego niż ten pierwszy łyk kawy rano? Dla wielu z nas ten zastrzyk kofeiny jest kluczowy, jeśli chodzi o codzienną poranną rutynę. A badania pokazują, że filiżanka joe nie jest dla ciebie zła, o ile nie przesadzasz z substancjami słodzącymi.

9. Albo filiżankę herbaty

Nie jesteś kawalerzystą? Rozgrzanie się gorącą filiżanką herbaty ziołowej jest zdrową alternatywą, a ostatnie badania pokazują, że może to nawet zwiększyć poziom kreatywności.

10. Weź chłodny prysznic

Podczas gdy poranny prysznic z zimną wodą może nie brzmieć jak zabawa, zimny prysznic może sprawić, że będziesz miał więcej energii w ciągu dnia, zwiększając czujność i ogólne spożycie tlenu.

11. Umyj zęby uważnie

Istnieje mnóstwo powodów, dla których warto rano umyć zęby, w tym chronić je przed próchnicą i chorobami dziąseł. Zamiast robić z tego kolejną poranną czynność, możesz spróbować świadomie umyć zęby. Poświęcając chwilę na zauważenie tego, co robisz, poczujesz się spokojniejszy i szczęśliwszy.

12. Rozmowa z przyjaciółmi i rodziną

Szybka rozmowa z kimś, kogo kochasz, może szybko wywołać uśmiech na twojej twarzy, gdy zaczynasz dzień. Niezależnie od tego, czy jest to ktoś, z kim mieszkasz, czy rozmowa telefoniczna z odległym przyjacielem lub członkiem rodziny, przyjazna interakcja jest doskonałym uzupełnieniem każdej porannej rutyny.

13. Wykonuj swoje rutynowe zabiegi pielęgnacyjne

Dla wielu osób pielęgnacja skóry jest dużą częścią ich rutyny samoopieki. Zdrowa skóra może powstrzymać Cię przed chorobami i zapobiec uszkodzeniu Twoich organów i mięśni. Niezależnie od tego, czy lubisz brać prysznic i nakładać makijaż na całą twarz, czy po prostu lubisz rozpryskiwać wodę na twarz i nakładać tusz do rzęs, daj sobie czas na skoncentrowanie się na dbaniu o skórę.

14. Ćwicz medytację i rozwagę

Odrobina rozwagi rano może przejść długą drogę. Jeśli chodzi o projektowanie najlepszych porannych procedur, medytacja jest jednym z najczęściej zalecanych dodatków - każdy od Oprah do Miley Cyrus to robi. Możesz utrzymać ją w prostocie z ćwiczeniami oddechowymi lub użyć aplikacji, która pomoże Ci w prowadzeniu praktyki.

15. Trzymaj swój telefon w trybie samolotowym

Bardzo łatwo jest rozproszyć uwagę sms-ami lub zapaleniem się telefonu. Spróbuj utrzymać urządzenie w trybie samolotowym lub nie przeszkadzać od 21:00 do 9:00 rano. To pomoże Ci skupić się na przeżywaniu najlepszej porannej rutyny i pomoże Ci spać przez pełne osiem godzin każdej nocy.

16. Jedz śniadanie

Śniadanie jest naprawdę najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, więc dobrze jest mieć coś do jedzenia lub picia w ramach porannej rutyny. Gładkie miseczki i jarzynowe jajecznice są zarówno lekkie, jak i energetyzujące. Jeśli zazwyczaj nie jesteś głodny po przebudzeniu, spróbuj zielonego soku lub smoothie. Dostaniesz te zdrowe składniki odżywcze bez zmuszania się do jedzenia gigantycznego posiłku.

17. Ujarzmij swoją grzywę

Sposób, w jaki wyglądają nasze włosy, może odegrać dużą rolę w tym, jak się czujemy przez cały dzień. Pomyśl tylko o tym, jak emocjonalnie paraliżujący może być zły dzień z włosami, w przeciwieństwie do tego, jak niesamowite jest uczucie dobrego dnia z włosami. Znalezienie sposobu na ukochanie swoich włosów rano nie zawsze jest łatwe, ale jest wiele sposobów, by szybko i łatwo oswoić swoją grzywę. Rzuć włosy w wysokiego kucyka lub dodaj do nich przedłużenie kucyka, aby zrobić sobie dodatkowy krok.

18. Posłuchaj podcastu.

Dobrze wykorzystajcie poranny dojazd do pracy, słuchając podcastu. Podcasty to coś więcej niż dobra rozrywka, to świetna edukacja i poruszanie każdego tematu, jaki można sobie wyobrazić. Pozostawiają także wolne ręce do wielu zadań, dzięki czemu możesz słuchać podczas ćwiczeń lub wykonywania innych czynności.

19. Naucz się czegoś nowego

Odstawienie zaledwie 15 minut rano to wystarczająco dużo czasu na naukę i uczenie się nowego rzemiosła każdego dnia. Ponadto, jeśli nauczysz się przed sprawdzeniem poczty elektronicznej, twoje kreatywne soki nadal będą płynąć, a ty będziesz mógł lepiej wchłaniać informacje.

20. Wyjdź na zewnątrz

Niezależnie od tego, czy zabierasz psa na spacer, czy na krótki bieg, wyjście na zewnątrz na świeże powietrze pomoże Ci nadać pozytywny i pełen energii ton Twojemu dniu. Jeżeli jesteś przytłoczony przez czas, wyjdź na balkon, podwórko lub drzwi wejściowe, aby odetchnąć świeżym porannym powietrzem.

21. Trzymaj się swojego czasu do spania

Najlepszym sposobem na stanie się poranną osobą jest wcześniejsze pójście do łóżka. Jeśli każdego wieczoru będziesz spać tak samo, twoje ciało w końcu wpadnie w ten nawyk.

22. Spróbuj aromaterapii

Olejki eteryczne stanowią bezwysiłkowy dodatek do porannej rutyny. Wąchanie niektórych zapachów, takich jak rozmaryn i eukaliptus, może dostarczyć stymulującej motywacji, podczas gdy inne, takie jak jodła i daglezja, mają delikatnie podnoszący i uziemiający aromat. Spróbuj włączyć dyfuzor, gdy się obudzisz, aby działał, gdy będziesz gotowy.

23. Zrób coś, co kochasz

Nasze ranki często są szaleńczym pędem do wyjścia za drzwi, pozostawiając niewiele czasu na relaks i zabawę. Jeśli jesteś w stanie wpasować jedną małą rzecz, którą kochasz w swoją poranną rutynę, to może to zrobić całą różnicę. Bez względu na to, czy jest to taniec, czy śpiew dla roślin, spróbuj znaleźć czas na zrobienie czegoś, co kochasz.

24. Rozłóżcie swoje ubrania na noc przed

Jeśli kiedykolwiek spóźniłeś się po zmianie stroju 20+ razy, prawdopodobnie możesz docenić tę wskazówkę. Poświęcenie czasu na zastanowienie się, w co się ubrać w nocy, może zaoszczędzić Ci mnóstwo czasu rano.

25. Podziękuj

Dawanie myśli wszystkim dobrym rzeczom w twoim życiu może zrobić ogromną różnicę w twoim ogólnym nastroju i widoku na życie. Poświęć trochę czasu, kiedy się obudzisz, aby wyrazić wdzięczność za to, co masz.

Mariusz Kulczycki

Redakcja supershape.pl