5 lutego 2022 Udostępnij

Zielone światło, start! Kendrick's of Rochford

Po okresie szkolenia w Vidal Sassoon i pracy w salonach fryzjerskich w Mayfair, dziewięciu latach w Falltricks Hairdressing Academy i prowadzeniu prestiżowego barber shopu w Leigh-on-Sea, Jonathan Kendrick stworzył miejsce, które może nazwać swoim własnym - Kendrick's of Rochford - i jest to całkiem niezłe miejsce.

Wszystko, od pięknie wyłożonych kafelkami, victoriańskichdrzwi do zabytkowego roweru rzeźnickiego z herbem rodziny Kendrick, zostało starannie dobrane. Przekraczając nieco budżet, Jonathan Kendrick wziął stary sklep warzywny, który stał pusty od czterech lat, i przekształcił go w nieco ponad sześć tygodni.

Jonathan jest nie tylko Mistrzem Rzemiosła, ale również sam siebie określa jako "trochę snoba", jeśli chodzi o wybór tego, co ma trafić do jego sklepu i jak ma wyglądać. Phil Burch, z PJ Burch Joinery, który wyposażył salon, pracował przy projektowaniu sklepów Superdry i przyjaźnił się z Jonathanem. "Dzielimy te same gusta projektowe, więc wszystko dobrze się ułożyło," mówi Jonathan. "Moim ulubionym wnętrzem sklepu jest All Saints, uwielbiam też ich ubrania. Ten styl jest odzwierciedlony w takich rzeczach jak nasze żarówki Edison i rustykalne meble." Żarówki Edisona, wszystkie dwanaście, wiszą nad biurkiem ze starej drabiny budowlanej dziadka Jonathana, kolejny ukłon w stronę rodziny, wraz z herbem Kendrick. Inne akcenty to antyczny drążek fryzjerski z lat 20-tych, tradycyjna krajowa kasa fiskalna i półki z produktami Kendrick's of Rochford, takimi jak toniki FAB, ostrza Kenchi i NeoCape.

Sklep znajduje się w odległości ćwierć mili od obszaru objętego ochroną konserwatorską, więc fasada sklepu musiała być zielona, zgodnie z wymogami Dziedzictwa Narodowego. "Dowolny odcień zieleni, ale musiała to być zieleń", mówi Jonathan. "Postawiliśmy na Farrow and Ball studio Green z jedną ścianą w Farrow and Ball Smoke Green". Zapytany o to, jaka jest najważniejsza lekcja, której nauczył się podczas całego procesu, Jonathan mówi po prostu: "W 100% radzę ludziom, aby korzystali z usług jednego rzemieślnika, który będzie się tym zajmował - montażem, dekorowaniem, wszystkim".

Perry Moss (IG @perry_thebarber) właśnie dołączył do Jonathana w sklepie, kawa jest parzona, grają schłodzone melodie i biznes jest dobrze i prawdziwie uruchomiony.

FB @kendricksofrochford IG @kendricks_of_rochford www.kendricksbarbers.com

*Galeria zdjęć 1-6 Jordan Hare Zdjęcia 7-8 fotoreceptorcell

Magdalena Olszak

Redakcja supershape.pl