15 maja 2022 Udostępnij

3 szybkie i łatwe warkocze, które możesz zaoferować w swoim salonie

Warkocze są szybką i łatwą alternatywą dla uzyskania efektownej fryzury w zaledwie kilka minut. Można je dopasować nie tylko do każdego rodzaju i długości włosów, ale także do każdego rodzaju twarzy. Bez wątpienia warkocze są dobrym rozwiązaniem w każdej chwili, dopasowują się do każdej sytuacji, a co więcej, jest to bardzo atrakcyjna usługa, którą można wprowadzić do swojego salonu kosmetycznego.

 

Powszechnie uważa się, że zaplatanie warkoczy wymaga dużej wiedzy, ale w rzeczywistości jest to kwestia dużej praktyki i cierpliwości. Każdy rodzaj warkocza jest inny i ma swój własny stopień trudności, ale żaden nie jest niemożliwy do wykonania.

W tym artykule opowiemy o niektórych typach warkoczy i o tym, jak można je wykonać w salonie fryzjerskim. Pamiętaj, że najważniejsze jest, aby Twoja firma była na bieżąco z trendami i stale aktualizowała swoją ofertę usług, ponieważ pozwoli Ci to skuteczniej budować lojalność klientów.

 

Warkocz klasyczny

 

Jest to warkocz, który wszyscy znamy i jest bardzo łatwy do wykonania. Można je modyfikować w zależności od potrzeb klientki, ponieważ można je wykonywać od karku, związując włosy w kucyk i tam je upinając lub chwytając wszystkie włosy. Można go również wykorzystać jako dodatek, stosując ten rodzaj warkocza, ale bardzo cienkiego, na całej długości włosów.

Proces wykonania jest bardzo prosty, wystarczy podzielić włosy na 3 części: jedną środkową i dwie boczne. Wyobraź sobie, że każda część ma swój numer: 1 to lewa strona, 2 to środek, a 3 to prawa strona.

 1. Pierwszym krokiem jest przecięcie odcinka 3 z odcinkiem 2, co spowoduje, że odcinek, który był po prawej stronie, znajdzie się teraz na środku.
 2. Następnie skrzyżuj odcinek 1 (lewa strona) z odcinkiem 3, pozostawiając odcinek 1 na środku.
 3. Na koniec należy powtórzyć tę czynność, a w trakcie zaplatania można zauważyć, że stopniowo wyłania się kształt klasycznego warkocza.

Otofilm instruktażowy, jak zrobić profesjonalny klasyczny warkocz.

 

Warkocz typu "rybi ogon" lub "jodełka".

Źródło: Pinterest

Jest to rodzaj warkocza, który wygląda na skomplikowany, ale kiedy nauczysz się go robić, zdasz sobie sprawę, że jest o wiele łatwiejszy niż myślałaś. Doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy klientka nie ma zbyt wiele czasu, ale mimo to chce wyglądać elegancko. Jest to rodzaj fryzury, z którą można się bawić do momentu znalezienia takiej, która najbardziej spodoba się klientce.

Kroki, które należy wykonać, są proste, a po ich przećwiczeniu będziesz w stanie robić to szybciej i lepiej.

 1. Na początek podziel włosy na dwie części, tak aby powstała prawa i lewa strona.
 2. Należy wybrać kilka włosów z lewej strony, najbliżej twarzy klientki, przy czym nie powinny to być bardzo grube pasma.
 3. Wyciągnij ją na środek głowy i przełóż pod włosami przedzielonymi po prawej stronie.
 4. Należy wyregulować włosy, aby upewnić się, że warkocz jest dobrze zamocowany.
 5. Powtórz tę czynność, ale z cienkim odcinkiem po prawej stronie. Pamiętaj, że nie chcesz chwytać bardzo grubych pasm i że warkocz należy zaplatać od przodu, a następnie do tyłu.

Tutaj masz samouczek wideo aby wykonać najlepszy warkocz typu "rybi ogon" dla swoich klientek.

 

Warkocz francuski

Jest to idealny typ warkocza dla osób prowadzących bardzo aktywny tryb życia, które szukają fryzur, w których włosy nie będą przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Warkocze francuskie mają na celu uchwycenie wszystkich włosów, od przodu do tyłu i pozostawienie ich w jednej fryzurze.

Można je również ozdabiać i wyglądają bardzo elegancko w takich sytuacjach, jak wesela czy przyjęcia . Są polecane, ponieważ dzięki temu, że włosy są dobrze zabezpieczone, nie trzeba ich upinać przez całą noc.

W przypadku tego typu warkocza konieczne jest, aby klientki miały włosy o określonej długości, w przeciwnym razie powstanie wiele pasm, których nie będzie można włączyć do warkocza.

Istnieją również inne rodzaje warkoczy, takie jak warkocz afrykański, warkocz czterosplotowy i warkocz wewnętrzny. Każdy z nich ma swój własny, wyjątkowy charakter i dostosowuje się do różnych gustów Twoich klientów.

Jeśli będziesz postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami, przekonasz się, że warkocz francuski jest jednym z najmniej skomplikowanych i najwygodniejszych do wykonania:

 1. Należy wybrać kilka włosów z tyłu głowy, tak jakbyś chciała zrobić półkucyka.
 2. Wcześniej podzielone włosy należy rozdzielić na 3 części, i tak jak w przypadku zwykłego warkocza, pozostanie nam pukiel po prawej stronie (1), pukiel środkowy (2) i pukiel po lewej stronie (3).
 3. Zacznij od wykonania tego samego procesu, co w przypadku pojedynczego warkocza, możesz powtórzyć tę czynność mniej więcej dwukrotnie.
 4. Teraz z włosów, których nie wybrałaś, musisz wziąć prawą stronę i zapleść ją w kierunku sekcji 3. Oznacza to, że z włosów, których nie zaplotłaś, zacznij zaplatać warkocz nad pojedynczym warkoczem, który zrobiłaś na początku.
 5. Powtórz tę czynność z lewej strony, przełóż włosy, które nie zostały podzielone na sekcje i zaplataj je w miejscu, gdzie znajduje się sekcja 1.
 6. Powtarzaj proces zaplatania pojedynczego warkocza, ale nie zapominaj o dodawaniu nowych części.

Oto kolejny film instruktażowy, dzięki któremu dowiesz się, jak to zrobić w swoim salonie.


Każdy rodzaj warkocza ma swoje własne cechy charakterystyczne i osobliwości, ważne jest, aby doskonalić praktykę. Ważne jest, aby personel salonu mógł być szkolony i aktualizowany w celu oferowania nowych produktów i usług. W ten sposób będziesz mógł wyróżnić się na tle konkurencji, oferując unikalne i kompleksowe usługi.

Magdalena Olszak

Redakcja supershape.pl