28 lutego 2017 Udostępnij

Projektujemy salon fryzjerski

Tylko dobrze zaprojektowany salon fryzjerski ma szansę na sukces na dzisiejszym bardzo konkurencyjnym rynku. Klient poszukuje dzisiaj usługi stylistycznej, która jest przyjemna i daje mu poczucie wyjątkowości, a to wymaga odpowiedniego otoczenia. Estetyką salonu będziemy do siebie ściągać ludzi i w ten sam sposób przywiążemy ich do siebie.

Zacząć musimy od tego, że aranżowanie salonu fryzjerskiego to coś znacznie więcej, niż po prostu wybieranie i zakup mebli. Nikt nie zobaczy od razu konsolety fryzjerskiej. Na początku trzeba ściągnąć do siebie klienta, by móc na nim zrobić wrażenie, a do tego bezsprzecznie potrzebny będzie dobry szyld i ogólnie fasada budynku. Wejście do salonu musi przyciągać uwagę i zapraszać klienta. Jak to osiągniemy? Pomocą będzie najbliższe otoczenie. Wpiszmy się w nie dbając o wyróżnienie salonu. W tym miejscu warto zapoznać się z ofertą http://barber.shop.pl/

Recepcja

Kiedy już klient wejdzie do środka, powinien trafić do poczekalni, której elementem jest recepcja. W poczekalni wygodnie poczeka na usługę. Żeby wygoda była realna, trzeba zadbać o sofy i fotele, do tego stolik, a na nim jakieś czasopisma. Pamiętajmy też o wieszaku na ubranie wierzchnie. Klient musi się poczuć dobrze powitany, więc recepcja jest tu ważna. Powinna być naprzeciwko drzwi i powinna być z miejsca dla klienta do zidentyfikowania.

Usługi fryzjerskie

Stanowisko fryzjerskie

Dopiero wtedy znaczenie będą miały stanowiska fryzjerskie. W tym miejscu trzeba uważać, ponieważ mamy dużo elementów do zmieszczenia w zazwyczaj dość ograniczonej przestrzeni. Podstawą są oczywiście fotele fryzjerskie z podnóżkami, przy nich mamy konsolety z jak największymi lustrami, a ich uzupełnieniem są szafki, także te ruchome.

Taborety i hokery

Warto jest dodatkowo zainstalować witryny, w których prezentowane będą kosmetyki do sprzedaży. Istnieje jeszcze masa innych rzeczy, które można kupić, na przykład hokery, czyli niewielkie ruchome taborety, na których fryzjer może przysiąść w czasie pracy. Konieczna będzie również strefa mycia oparta o myjnie fryzjerskie. 

Wszystkie elementy potrzebne w naszym salonie fryzjerskim możemy kupić jednym źródle jako dopasowany do siebie estetycznie zestaw. Takich propozycji jest wiele. Jeszcze więcej jest opcji pojedynczych, które dopiero sami połączymy w zestawy w naszym salonie.

Mariusz Kulczycki

Redakcja supershape.pl