21 października 2020 Udostępnij

Jak zachować świeżość fryzury podczas kwarantanny

To nie jest wiadomość, że większość z nas utknęła teraz w kwarantannie, i choć dobrze jest mieć trochę czasu na relaks, to prawdą jest, że wiele naszych codziennych zadań jest wstrzymanych z powodu trwającej obecnie światowej pandemii. Jeśli jednak chcemy pozostać zdrowi, rząd musi zastosować środki zapobiegawcze, aby zapewnić nam bezpieczeństwo. W tym celu należy się przygotować, a wasz lokalny zakład fryzjerski zostanie zamknięty! Jeśli zastanawiasz się, jak zachować świeżość swojej nowej fryzury podczas pobytu w domu i kwarantanny, to na pewno jesteś we właściwym miejscu. Oto 5 najlepszych wskazówek, które pomogą Ci sprawić, by Twoja fryzura utrzymała się dłużej i wyglądała jak nowa przez cały okres kwarantanny.

#1 Przycinaj swoje włosy często:

Podcinanie włosów jest niezbędne, jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja fryzura pozostanie zdrowa i świeża. Nie tylko poprawi to krążenie krwi w kierunku włosów, ale także sprawi, że Twoja fryzura nie będzie wyglądać na zbyt przerośniętą i pozbawioną kształtu, więc pamiętaj, aby używać nożyczek do przycinania prawie co 3 tygodnie.

#2 Nie należy myć włosów:

W upalną pogodę kuszące jest codzienne mycie włosów, ale najlepiej pozostawić je nie myte przez kilka dni. To dlatego, że szampon dość agresywnie usuwa naturalne olejki z włosów, pozostawiając je szorstkie i suche.

#3 Użyj odpowiednich narzędzi:

Choć może to być trudna rada, by się do tego przystosować, podczas odświeżania włosów konieczne jest posiadanie odpowiednich narzędzi, by upewnić się, że nie obcinasz czegoś w niewłaściwy sposób. Zainwestuj w nożyczki do cięcia włosów, trymery elektryczne i grzebień z szerokimi zębami, jeżeli masz gęste włosy.

Mariusz Kulczycki

Redakcja supershape.pl