28 lutego 2017 Udostępnij

Sofa do poczekalni w salonie fryzjerskim

W poczekalni w salonie fryzjerskim klient może poczekać na usługę. Ważne jest, by był to okres przyjemny i wygodny. Pomoże nam w zapewnieniu tego stanu odpowiednia sofa.

Najważniejszą cechą sofy w poczekalni u fryzjera jest jej wygoda. Klientowi nie może ten czas uwierać. Musi spokojnie czekać i wertować gazetę, słuchać radia lub śledzić obraz ustawionego gdzieś w pobliżu telewizora.

Eksploatacja mebli

Trzeba zwrócić szczególna uwagę na to, że sofa w salonie fryzjerskim będzie znacznie intensywniej wykorzystywana niż w zwykłym domu. W związku z tym sofa będzie narażona na zabrudzenia i zarysowania. Najlepsze byłoby tutaj wykorzystanie skóry naturalnej, która jest bardzo odporna na takie czynniki, ale jest to oczywiście opcja droga. Dlatego alternatywą do zaakceptowania może być skóra ekologiczna, której czyszczenie to kwestia odrobiny wody z niewielką ilością mydła.

Meble tapicerowane

Ważnym elementem jest też kolor tapicerki, który powinien być dobrze dopasowany do estetyki całego salonu. Dobrym pomysłem jest zrezygnowanie z kolorów jasnych na rzecz kolorów, na których nie widać tak bardzo zabrudzeń, czyli na rzecz kolorów znacznie jaśniejszych. Byle nie jaskrawych. Trzeba też pamiętać, że w salonie fryzjerskim tapicerka jest narażona na odbarwienia kontaktując się na przykład z jeansami klientów.

Wygodne meble fryzjerskie

Takich przebarwień w praktyce usuwać się nie da, więc zamiast tego lepiej jest postawić na pokrowiec, który będzie regularnie zmieniany i prany. Pamiętajmy też, że jeśli zwykła sofa nie mieści się za bardzo w naszym salonie, zawsze możemy wybrać opcję narożną.

Stolik w poczekalni

Kanapa to jedno, a stolik, na którym można coś położyć i z którego można wziąć prasę to rzecz druga, ale wcale nie mniej ważna. Taki stolik może być nawet bardzo mały, ponieważ na większy nie pozwoli nam dostępne miejsce, ale jakiś stolik powinien się zawsze pojawić. Zawsze lepiej jest, jeśli stolik jest trochę większy niż mniejszy, ale nie należy przez jego gabaryty utrudniać poruszania się wokół niego. Jeśli zaś chodzi o jego estetykę, najważniejsze jest dopasowanie estetyczne do kanapy i do reszty pomieszczenia. Nie powinno to być szczególnie trudne.

Jeśli stolik nie jest za duży, warto pomyśleć o jakimś dodatkowym stojaku na prasę fryzjerską i kosmetyczną, by na blacie nie piętrzyły się gazety i nie tworzył się bałagan. Bałagan, zwłaszcza w niewielkiej przestrzeni małej poczekalni, jest bardzo źle widziany i robi negatywne wrażenie na kliencie.

Dorota Kozłowska

Redakcja supershape.pl