28 lutego 2017 Udostępnij

Wyposażenie recepcji fryzjerskich

Na początku zawsze trzeba mniej więcej rozplanować położenie i rozkład recepcji w naszym salonie fryzjerskim. Kiedy jednak ten krok jest już za nami i mamy jakieś ogólne wytyczne, trzeba przejść do wyboru konkretnych elementów wyposażenia recepcji fryzjerskiej.

Trzeba mieć na uwadze to, że nasza recepcja nie powinna być wyspą na oceanie salonu, ale właściwie i estetycznie wkomponowywać się w niego stylistycznie.

Wykonanie mebli na wymiar

Rozbieżność pod tym względem będzie powodowała, że w salonie powstanie chaos i nikt nie będzie się w nim dobrze czuł. Znalezienie odpowiednich kompletów mebli lub poskładanie kompletów z różnych zestawów na pewno nie będzie dzisiaj żadnym problemem, ponieważ wybór jest naprawdę bardzo duży. Jeśli nie będzie nam się podobało to, co znajduje się obecnie na rynku, zawsze możemy też zamówić meble na wymiar.

Jest to oczywiście opcja wyraźnie droższa, ale kto bogatemu zabroni? Nie zapominajmy tylko, że współczesna recepcja to element złożony, czyli sama lada recepcyjna, ale też poczekalnia, czyli miejsce do siedzenia, jakiś stolik, wieszak na ubrania i inne rzeczy, które możemy uznać za pożądane dla klientów w tym miejscu.

Meble fryzjerskie

Biuro w salonie fryzjerskim

W małych salonach fryzjerskich recepcja bardzo często musi pełnić równocześnie rolę biura, więc warto jest postawić na takie rozwiązanie, które realnie pozwoli nam na wykonywanie pracy przy biurku recepcyjnym. Do tego dobrze jest mieć też miejsce na jakieś dokumenty, ponieważ na pewno jakaś szafka czy szuflada będą nam tutaj potrzebne. Dodatkowe szafki na dokumenty też mogą być dobrą opcją.

Gdzie kupimy mele do recepcji?

Najlepszym miejscem na zakupy są sklepu branżowe posiadające w jednym miejscu szeroką i zróżnicowaną ofertę mebli przeznaczonych do wykorzystania w salonach fryzjerskich. W takim miejscu od razu zaopatrzymy siwe wszystko lub prawie wszystko to, czego nam potrzeba. Jeśli takiego miejsca nie będzie gdzieś w naszej okolicy, na pewno znajdziemy odpowiedni sklep przez Internet. Najlepsi są sprawdzeni sprzedawcy, czyli firmy duże, z dobrą marką, cieszące się zaufanie swoich klientów.

Nie spieszmy się. Wybranie dobrego wyposażenia do recepcji może się okazać dość problematyczne i żmudne, ale naprawdę warto jest się tutaj przyłożyć i dokonać optymalnych wyborów, ponieważ będą one bardzo ważne dla sukcesu naszej działalności.

Magdalena Olszak

Redakcja supershape.pl