28 lutego 2017 Udostępnij

Nowatorskie spojrzenie na poczekalnię u fryzjera

W naturze człowieka jest absolutny wstręt do czekania. Kiedy musimy czekać, denerwujemy się, a czas strasznie nam się dłuży. Jeśli prowadzimy zakład fryzjerski, musimy się postarać, by nasi klienci nigdy się nie nudzili. Nie uda nam się to pewnie w stopniu idealny, ale przygotowanie odpowiedniej poczekalni powinno nam pomóc. Odpowiedniej, czyli jakiej?

Na pewno takiej, w której klient będzie się mógł odprężyć i zrelaksować. Jeśli klient nie będzie miał warunków odpowiednio wygodnych, będzie go stresowało nie tylko samo oczekiwanie, ale także dyskomfort fizyczny. Meble do poczekalni, jak czasami określa się tę grupę mebli, mają ogromne znaczenie tak u fryzjera, jak i w poczekalniach u lekarza czy we wszystkich innych miejscach.

Można kupić plastikowe krzesła biurowe, ale takie rozwiązanie będzie strzałem we własną stopę. Osiągniemy efekt przeciwny do zaplanowanego, a wcale nie musimy się zdawać na takie meble.

Szeroki wybór mebli

W dzisiejszych czasach producentów mebli do poczekalni jest cała masa i oferują oni tanie i dobre rozwiązania pasujące nawet do niewielkich miejsc.

Stylistyka wnętrza

Warto jest rozglądać się właśnie wśród mniejszych producentów i stawiać na kanapy, które są bardzo uniwersalne i przy niższej cenie są w stanie zaspokoić potrzeby klienta względem komfortu w porównaniu do tego, co zaoferować nam mogą krzesła i fotele.

Trzyosobowe kanapy są też zazwyczaj zdecydowanie bardziej przyjemne pod względem estetycznym, co też powinno być dla nas ważne. Zawsze oczywiście musimy mieć na uwadze to, jak prezentuje się całość salonu fryzjerskiego.

Stylowe i designerskie meble

Sofa i wszystkie pozostałe meble do poczekalni, na które się zdecydujemy, nie powinny odróżniać się za mocno od reszty salonu. Nie oznacza to oczywiście, że same nie mogą posiadać odrobinę ciekawszej formy, na przykład nietypowego obicia. Tapicerka w przypadku oferowanych obecnie sof do salonów fryzjerskich może być naprawdę interesująca i być wykonana chociażby z efektownego skaju włoskiego. Istnieją oczywiście jeszcze bardziej nietypowe propozycje, ale są one też znacznie droższe i trzeba dobrze przemyśleć ich zakup.

Mariusz Kulczycki

Redakcja supershape.pl