25 grudnia 2021 Udostępnij

Salon fryzjerski daje bezdomnym darmową herbatę i strzyżenie

Lokalny salon fryzjerski otworzył się na dwie niedziele w maju, aby dać darmowe strzyżenie bezdomnym. Cass Bamford, która prowadzi Blades Barbers w New Bradwell, oferowała strzyżenie bezdomnym w dniach 16 i 23 maja.

Miała nadzieję, że w ten sposób uda jej się zjednoczyć lokalną społeczność i jednocześnie pomóc tym, którzy są w potrzebie.

Cass wyjaśnia: "To w zasadzie tylko po to, aby pomóc ludziom i [niech] wiedzą, że podczas pandemii nie zapomniano o nich. "

Ulotki zostały rozdane w schroniskach dla bezdomnych w Milton Keynes oferując darmowe strzyżenie, a lokalna społeczność pomogła im roz

propagować tę informację.

Bezdomnym zaoferowano strzyżenie, filiżankę herbaty i pogawędkę w salonie fryzjerskim przy St James Street.

Cass dodaje: "Mieliśmy tak wiele pomocy z naszej lokalnej okolicy. Zespół był fantastyczny, a ludzie wspaniali. Na pewno zrobimy to ponownie!

"Jesteśmy małym, lokalnym sklepem i nie chcemy, aby ktoś myślał, że o nim zapomniano, dlatego chciałam dotrzeć do bezdomnych. Jesteśmy małym lokalnym sklepem i polegamy na słowie z ust do ust.

"Mieliśmy też pomoc od mieszkańców, którzy podrzucili ubrania, a Co-Op hojnie obdarował nas herbatą i ciastkami. To był naprawdę niesamowity dzień i mam nadzieję, że inni fryzjerzy zrobią to samo - to taka drobna usługa dla nas, aby być w stanie dać, ale to jest tak wielka sprawa dla bezdomnego otrzymującego fryzurę. "Blades Barbers wcześniej otworzył swoje drzwi dla bezdomnych - i to jest coś, co lubią robić kilka razy w ciągu roku i będzie robić ponownie.

Cass kontynuuje: "To było takie ciężkie kilka lat dla wszystkich, ja w tym, jak właśnie miałem sklep wtedy [my] poszedł w zamknięciu - ale to tylko po to, aby dać ludziom znać, że jesteśmy tutaj dla innych nadal, tutaj, aby słuchać i tutaj, aby po prostu umieścić uśmiechy na twarzach".

Czytaj dalejCzy

fryzjerzy

i fryzjerki

powinni

być sklasyfikowani jako kluczowi pracownicy?

Fryzjerzy z Edynburga handlujący "wszystkim oprócz pieniędzy" za strzyżenieMiędzynarodowy

wgląd: wybierz się na wycieczkę po BarberRules w Atenach

Mariusz Kulczycki

Redakcja supershape.pl