17 czerwca 2022 Udostępnij

Reklama w spa: wskazówki dotyczące skutecznego podejścia

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Estetyka
 3. Reklama w spa: wskazówki dotyczące skutecznego podejścia

Marketing marki Twojego salonu powinien obejmować zarówno sieć wirtualną, jak i fizyczną, aby osiągnąć jak największy zasięg. twoje spa Marketing marki powinien obejmować zarówno sieci wirtualne, jak i fizyczne, aby osiągnąć jak najszerszy zasięg. Należy pamiętać, że im bardziej przejrzysty i atrakcyjny projekt reklamy spa, tym skuteczniejsze będą rezultaty i tym więcej osób do niej dotrze.

Skuteczna reklama cyfrowa i fizyczna

Wdzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na reklamowanie swojego uzdrowiska. Wskazówki dotyczące skutecznej reklamy spa zależą od grupy odbiorców, do której chcesz dotrzeć.

Wśród możliwości jest reklama za pośrednictwem tradycyjnych kanałów, a obecnie wielką zaletą są media społecznościowe. Każda z tych platform wymaga innego sposobu konstruowania kampanii, ale wszystkie powinny zawierać następujące kluczowe elementy, aby były atrakcyjne:

 • Okazywanie zaufania: jesteś głosem autorytetu. Nie mówimy tu o dyktowaniu rozkazów czy czymś podobnym. Musisz jednak przygotować prezentację, w której zademonstrujesz swoją wiedzę na tematy związane z uzdrowiskami. Niektórzy klienci mogą z wyprzedzeniem wiedzieć, z jakich zabiegów lub masaży chcą skorzystać, ale zdecydowana większość nie jest świadoma właściwości i korzyści płynących z pobytu w spa. Wśród tak wielu możliwości rozrywki, spa musi znaleźć swoje miejsce i zapewnić, że ludzie, którzy odwiedzą Twój ośrodek, wyjadą bardziej zrelaksowani, piękniejsi i szczęśliwsi .

 • Postaw na prostotę: im krótsze i prostsze frazy zastosujesz w swojej kampanii, tym lepiej. Celem jest, aby przekaz był zrozumiały dla każdego rodzaju odbiorców, którzy będą przebywać w uzdrowisku. Pamiętaj, że mogą to być zarówno młodzi ludzie, jak i starsze pary, które chcą spędzić inny rodzaj dnia pełnego rozkoszy. Znajdź sposób na to, by tekst stał się znany wszystkim. Dlatego unikaj używania neologizmów młodego pokolenia, chyba że organizujesz promocję dla osób w tym przedziale wiekowym.

 • Wykorzystaj kupony i karty promocyjne: W reklamie spa zamieśćkupony lub kody rabatowe, które można wykorzystać w twoim spa. W ten sposób zachęcasz ludzi do odwiedzenia centrum ze względu na atrakcyjną ofertę. Rynek jest duży, konkuruje się nie tylko z innymi uzdrowiskami , ale także z różnymi kanałami rozrywkowymi. Oferując jakąś zachętę, znacznie zwiększasz swoją popularność.

  Innymi podobnymi pomysłami są nagrody lojalnościowe (zaprojektowane tak, aby klienci wracali do Twojego spa po zabiegach) oraz karty upominkowe, które stają się coraz bardziej popularne na rynku. Większość sklepów ma już swoje własne, więc nadszedł czas, abyś i Ty dołączył do tego trendu.

 • Bądź aktywny w mediach społecznościowych: nie wystarczy mieć profil na Instagramie lub TikTok, trzeba go również aktualizować. Są to najbardziej popularne portale społecznościowe wśród miłośników piękna i relaksu, czyli klientów Twojego spa. Idealnym rozwiązaniem jest przeprowadzenie analizy marketingowej sieci, aby wiedzieć, jakiego rodzaju treści, w jakim czasie, z jakimi hashtagami i jakimi interakcjami poszukują Twoi followersi. Oprócz opowiadania o swojej marce warto zamieszczać posty z treścią, dzięki czemu więcej osób dotrze do Twojego profilu. Upewnij się, że koncepcja graficzna przekazu idzie w parze z kolorystyką i stylem obiektu.

 • Imponująca strona internetowa: Strona internetowa jest równie ważna jak fizyczny adres Twojego uzdrowiska. W wyszukiwarkach internetowych codziennie pojawiają się tysiące zapytań, a jednym z nich jest zapytanie o uzdrowisko w pobliżu miejsca zamieszkania potencjalnego klienta. Chcesz, aby po wyświetleniu wyników wyszukiwania Twoja strona była jedną z pierwszych opcji. Jak to osiągnąć? Tworząc stronę z dokładnym opisem wszystkich usług oraz blog, na którym zamieszcz aszinformacje związane z urodą, pielęgnacją ciała i relaksem.

 • Word of mouth: to najlepiej strzeżona tajemnica agencji reklamowych , którąobecnie określa się mianem mikroinfluencingu. Innymi słowy, można zatrudnić znanego influencera wśród klientów do promowania spa, ale najskuteczniejszym sposobem jest zachęcenie osób, które odwiedzająspa, do polecania usług w swoich sieciach. Udowodniono, że zasięg jest szybszy.

  Aby zachęcić ich do dzielenia się postami lub historiami dotyczącymi Twojej firmy spaoferować zniżki lub bezpłatne sesje zarówno dla osoby, która przesłała treść, jak i dla jej gości.

 • Relacje strategiczne: łatwiej jest działać w grupie niż w pojedynkę, dlatego nie wahajcie się nawiązać kontaktu z potencjalnymi sojusznikami w regionie, w którym znajduje się wasze uzdrowisko. Preferowane są osoby związane ze światem rozrywki, takie jak restauracje, kluby i hotele. W ten sposób przyciągniesz uwagę osób, które jeszcze nie wiedzą o Twoim spa, ale są zainteresowane spędzeniem dnia pełnego relaksu lub chcą podarować tej wyjątkowej osobie kilka godzin oderwania się od świata.

My, w AgendaPro, oferujemy oprogramowanie, które dostosowuje się do zarządzania Twoim spa. Wśród jego zastosowań można znaleźć narzędzia do prowadzenia kampanii e-mail marketingowych, a tym samym usprawnienia komunikacji z klientami, poznania opinii na temat swoich usług za pomocą ankiet i przyciągnięcia nowych odwiedzających zarówno do siedziby firmy, jak i na jej stronę internetową.

Powiązane artykuły:

 1. Wszystko, co musisz wiedzieć o instagramie, aby przyciągnąć klientów do swojego salonu kosmetycznego.
 2. Stwórz reklamę, która przyciągnie do Twojego salonu wielu klientów.
 3. Stwórz atrakcyjne broszury i poznaj przykłady najlepszych z nich.

Dorota Kozłowska

Redakcja supershape.pl