30 grudnia 2021 Udostępnij

Fryzjerzy mogą oferować wszystkie usługi i zabiegi w zakresie bliskiego kontaktu

Wszystkie usługi związane z zarostem i goleniem wracają do menu! Fryzjerzy, salony piękności, studia tatuażu i spa w całej Anglii będą mogły oferować WSZYSTKIE usługi związane z bliskim kontaktem od soboty 15 sierpnia, jak ogłosił rząd. I w oparciu o nowe dowody naukowe, fryzjerzy będą zobowiązani do noszenia masek na twarz oprócz przyłbic.

Ogłoszenie przychodzi jako szereg pozostałych aspektów Anglii kultury, sportu, rekreacji i sektorów biznesowych będą mogły być ponownie otwarte od tego weekendu. Dwa tygodnie temu ONS wyraził obawy o niewielki wzrost liczby osób w Anglii testujących pozytywne. Obecnie wydaje się, że sytuacja się wyrównała.

Plan przedstawiony w dokumencie mapa drogowa do uzdrowienia który został wstrzymany na dwa tygodnie, zostanie wznowiony od soboty 15 sierpnia w Anglii - z wyjątkiem określonych obszarów, gdzie obowiązują lokalne ograniczenia.

Salony piękności, studia tatuażu, spa i fryzjerzy w całej Anglii będą mogli oferować wszystkie usługi w bliskim kontakcie - w tym zabiegi na twarz, takie jak gorące ręczniki i golenie na gardło, a także zabiegi na twarz od 15 sierpnia pod nowe wytyczne.

W nadchodzących tygodniach znacznie wzrosną grzywny za nagminne nienoszenie nakryć twarzy tam, gdzie jest to nakazane.

Kilka pilotażowych odbędzie się teraz w miejscach wydarzeń w całym kraju, aby pomóc zaplanować, jak najlepiej uruchomić ponownie kryte wydarzenia biznesowe i wdrożyć praktyki dystansu społecznego. Wydarzenia biznesowe i konferencje będą dozwolone do wznowienia od 1 października pod warunkiem, że wskaźniki zakażeń utrzymają się na obecnym poziomie.

Nowe zasady dotyczące masek na twarz dla fryzjerów!

Biorąc pod uwagę nowe dowody dostarczone przez SAGE oraz konsultacje z przemysłem, Rząd potwierdził również dzisiaj, że wszyscy pracownicy oferujący usługi bliskiego kontaktu, w tym fryzjerzy i barberzy, powinni teraz nosić maskę na twarz (chirurgiczną typu 2), oprócz przezroczystej przyłbicy zakrywającej twarz. Pomoże to chronić klientów i personel przed kroplami z dróg oddechowych spowodowanymi kichaniem, kaszlem lub mówieniem.

Więcej szczegółów na temat nowych środków wykonawczych zostanie przedstawionych w nadchodzącym tygodniu.

Powiązane historie

Nowe zasady dotyczące zakrywania twarzy przez klientów

Jak postawić stopę w drzwiach branży

Kto pojawi się na scenie Modern Barber na Salon International 2020?

Mariusz Kulczycki

Redakcja supershape.pl