13 maja 2022 Udostępnij

Flamboyage - najbardziej naturalny styl tego sezonu

Kobiety to pudełko niespodzianek, w którym ciągle odkrywamy siebie na nowo, a dla każdej kobiety zmiana zaczyna się od włosów. Farbowanie włosów to sposób na posiadanie kilku wersji siebie, tylko ze zmianą koloru. W ten sposób powstało wiele trendów, które dopasowują się do stylu i osobowości każdej osoby.

 

Ombré, balayage, sombré - krótko mówiąc, pojawiło się wiele technik, ale znasz już je wszystkie, a nawet wypróbowałaś niektóre z nich i nadal szukasz czegoś innego. Dobra wiadomość: świat stylizacji wciąż się rozwija i pojawił się nowy trend, który z pewnością pokochasz - Flamboyage.

Flamboyage jest często mylony z balayage. Biorąc pod uwagę podobieństwo rezultatów - w obu zabiegach zastosowano dużo bardziej naturalny kontrast niż w przypadku rozjaśnień konwencjonalnych czy kalifornijskich - to całkiem normalne, że mogą pojawić się wątpliwości. Dlatego dziś chcemy przedstawić Ci wszystkie szczegóły dotyczące Flamboyage, abyś mogła bez obaw zapytać swojego stylistę, co chcesz zrobić ze swoimi włosami.

Flamboyage

Flamboyage to idealna technika, jeśli zawsze chciałaś zmienić swój wygląd, ale nie chcesz niczego radykalnego, lub jeśli chcesz wyglądać inaczej bez konieczności farbowania włosów na różowo lub fioletowo. Wręcz przeciwnie, pokochasz go za dyskrecję, a przede wszystkim za jego spektakularne połączenie. Odważ się wypróbować naturalny styl, który Cię wzmocni, sprawi, że poczujesz się komfortowo i szczęśliwie... Z drugiej strony, jeśli jesteś profesjonalnym stylistą, jest to trend, który powinieneś natychmiast poznać i zacząć oferować swoim klientom. Czytaj dalej i zakochaj się w Flamboyage.

Pochodzenie włoskie

Stylista Angelo Seminara przedstawia najważniejsze wydarzenia związane z Flamboyage. Włoska technika opracowana w celu uzyskania efektu rozproszonego światła na włosach, aby podkreślić kolor, ale z założeniem, że rezultat musi wyglądać całkowicie naturalnie.

Różnica między balayage, sombré, ombré i pasemkami żółwiowymi

Jaka jest różnica między balayage, sombré, ombré i pasemkami żółwiowymi? Odpowiedź znajduje się w procesie. Proces uzyskiwania tej udawanej naturalności jest dość prosty, zamiast tradycyjnej i niewygodnej folii aluminiowej lub srebrnej należy użyć Flamboyage Meche - przezroczystej taśmy o szerokości ok. 10 cm, której powierzchnia jest samoprzylepna. W ten sposób taśmy te chwytają pasma w zupełnie przypadkowy sposób, nadając im naturalność i pożądany ruch, jak gdyby były wykonane z wolnej ręki.

Ponadto, ponieważ są to paski przezroczyste, stanowią dużą pomoc dla stylisty, który może na bieżąco kontrolować proces wybielania, a następnie łatwo usunąć je za pomocą wody po osiągnięciu pożądanego odcienia.

Cechy charakterystyczne elementów flamboyage

Technika ta jest idealna dla blondynek i brunetek, które chcą lekko rozjaśnić włosy. Dzięki pasemkom Flamboyage uzyskuje się losowo rozmieszczone pasemka w różnych odcieniach, bez stosowania stałego wzoru. Lśniące, pełne niuansów włosy bez konieczności rezygnacji z naturalności i ruchu, które są ich cechą charakterystyczną.

To fryzura, która nie wymaga częstej pielęgnacji i pozwala uwolnić się od łańcuchów i niewolniczej wizyty u fryzjera, ponieważ nie jest to koloryzacja u nasady włosów, ale to nie jedyna zaleta tego trendu - oto dlaczego warto wypróbować metamorfozę metodą Flamboyage.

Wygląda naturalnie

Dzięki gamie pasemek ma bardziej naturalny połysk, rozmywa przebarwienia, nie tworząc smug ani bloków kolorystycznych, co oznacza, że doskonale łączy się z naturalną barwą włosów, tworząc jednolity kolor z lekkimi odcieniami, które sprawiają, że włosy wyglądają na bardziej żywe i jedwabiste.

Mniej radykalne zmiany

Jak już wspomnieliśmy, jeśli nie chcesz tak radykalnej zmiany wyglądu, ten sposób jest idealny dla Ciebie, ponieważ nie wymaga tak kontrastowych odcieni, wygląda bardzo dyskretnie i naturalnie, a jedyne, co zrobi, to rozświetli Twoją twarz.

Łatwiejsza aplikacja

Dzięki Flamboyage Meche - taśmie samoprzylepnej, która losowo zatrzymuje włosy w sekcjach, aby nałożyć pigment i stworzyć unikalną kombinację - farbę u nasady można nakładać w tym samym czasie co pasemka, oszczędzając czas zarówno klientki, jak i stylisty.

Podkreślenie światła twarzy

Ponieważ włosy u nasady pozostają ciemne, a jasny pigment jest nakładany na końcówki bez ustalonego wzoru, twarz wygląda jaśniej dzięki niuansom, jakie uzyskują włosy.

Pasuje do każdej stylizacji

Na plaży, na co dzień, a nawet wieczorem, dyskretne farby, które grają z naturalnym odcieniem, wyglądają doskonale w każdej stylizacji, ponieważ tworzą kontrast, który podkreśla wszystkie stroje i sprawia, że włosy stają się głównym dodatkiem.

Wyglądaj jak gwiazda

Nie chodziło o balayage, ani o kalifornijskie pasemka. Flamboyage jest tak delikatną i naturalną techniką, że nikt nie pomyślałby, że kryje się za nią praca fryzjera.

W ostatnich miesiącach coraz więcej artystów stosuje tę metodę koloryzacji podczas konferencji prasowych, na wybiegach i czerwonych dywanach. A rezultat jest po prostu spektakularny. Sandra Bullock, Mila Kuni, Jessica Biel... między innymi.

W dzisiejszych czasach większość kobiet, zarówno młodych, jak i starszych, poszukuje zmiany wyglądu w kierunku bardziej naturalnego i spontanicznego stylu, w tym przypadku Flamboyage jest najlepszym rozwiązaniem. Bardzo dobrze łączy się z naturalnymi falami włosów, nadając im atmosferę swobody, a jednocześnie wyrafinowania.

Teraz już wiesz, że wszystko, co musisz zrobić, to odważyć się na zmianę, o której zawsze marzyłaś, pamiętaj tylko, by o nie dbać i je pielęgnować, zwłaszcza jeśli zbyt często je prostujesz. Flamboyage nada Ci naturalny wygląd, którego tak pragniesz, a który osiągniesz tylko dzięki bardziej zrelaksowanej postawie, pamiętaj, że spontaniczność jest kluczem do cieszenia się drobiazgami w życiu.

Dorota Kozłowska

Redakcja supershape.pl