28 lutego 2017 Udostępnij

Elementy niezbędne w salonie fryzjerskim

„Wyposażenie salonu fryzjerskiego” to pojęcie bardzo szerokie i ujmuje ogromną ilość elementów wyposażenia różnego rodzaju. Jest przydatne jako mechanizm do zawarcia wszystkiego na raz, ale kiedy chcemy przejść do kwestii praktycznych, trzeba je rozbić na konkretne elementy, by zapewnić naszemu salonowi odpowiednią funkcjonalność, upewnić się co do wygody jego wykorzystywania oraz mieć pewność, że jest stylistycznie odpowiedni i podoba się naszym klientom.

Wyposażenie musi prezentować także odpowiedni poziom profesjonalizmu, ponieważ jest to nasza wizytówka świadcząca o kompetencjach oraz zaangażowaniu pracujących w salonie stylistów, którzy pragną zaoferować najwyższy poziom usług. Poprzez wyposażenie salonu fryzjerskiego trzeba się po prostu dobrze zareklamować i wzbudzać zaufanie w klientach, także tych jeszcze wciąż tylko potencjalnych.

Recepcja

Kompletowanie wyposażenia trzeba zacząć od początku, czyli od recepcji. Jest to miejsce, w którym klient musi zostać profesjonalnie powitany, a potem spokojnie poczekać na moment, w którym przyjmie go stylista. Konieczne w recepcji są wygodne kanapy połączone ze stolikiem. Można stawiać na rozwiązana klasyczne i przytulne, a także na opcje ekstrawaganckie i krzykliwe.

Konsoleta

Bez konsolety fryzjerskiej nie jest w stanie działać żaden profesjonalny salon fryzjerski. Wybór odpowiedniej konsolety może jednak nie być prosty, ponieważ trzeba wybierać pomiędzy kilkoma dostępnymi stylami.

Sprzęt fryzjerski

Myjnia fryzjerska

Myjnia powinna oferować nie tylko mycie, ale także relaks na najwyższym poziomie. Jest to element podstawowy dla każdego salonu fryzjerskiego. Bardzo ważny jest jej kształt, ponieważ to on będzie decydował o komforcie, ale nie wolno zapominać także o jej odpowiedniej stylistyce.

Nie wolno nam o niczym zapomnieć

Nie jest łatwo urządzić salon fryzjerski w profesjonalny sposób. Trzeba się do tego zadania zabrać spokojnie i mieć odpowiednio dużo czasu, by wszystko przemyśleć. Nasze decyzje powinny uwzględniać także fakt, Iz większość wybieranych przez nas rzeczy będzie nam służyło przez długi czas, więc element profesjonalizmu będzie tutaj nierozłącznie związany z wytrzymałością.

Nie wolno podchodzić do zakupu wyposażenia w sposób indywidualny. Wszystko musi być częścią jednej całości tak pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym Do tego musi to być całość pasująca do siebie przestrzennie, czyli w kwestii odpowiedniego rozłożenia.

Dorota Kozłowska

Redakcja supershape.pl