21 października 2020 Udostępnij

Jaka jest różnica między fryzjerem a barberem?

Wszyscy mamy fryzjerów i fryzjerów, którzy potrafią układać włosy lepiej niż my kiedykolwiek. Ale co dokładnie odróżnia fryzjera od fryzjera? Albo do kogo zwracamy się następnym razem, gdy czujemy, że potrzebujemy zmian w naszych włosach? Zobaczmy, co je od siebie różni.

Fryzjer

Fryzjerzy modlą się od początku cywilizacji. Egipscy fryzjerzy mieli specyficzne narzędzia do strzyżenia włosów. Zazwyczaj kojarzą się one z cięciem krótkich włosów, ale z drugiej strony fryzjerzy skupiają się na poszukiwaniu nowych sposobów stylizacji zazwyczaj długich włosów. Termin "fryzjer" kojarzy się zazwyczaj z męskością, ponieważ dotyczy on głównie chłopców i mężczyzn. Kobiety również są mile widziane w salonach fryzjerskich, ale wiele z nich nie chce tego robić. Fryzjerzy bardziej skupiają się na włosach, w tym na włosach zarostu, dlatego też są odpowiedzialni za nadanie brodzie schludnego makijażu. Sprawia to, że jest to naturalny rowek dla mężczyzn.

Fryzjerzy

Fryzjerzy są zazwyczaj szkoleni do bycia kreatywnym z włosami swoich klientów. Od farbowania włosów do ich przycinania po tworzenie przyciągających wzrok stylów, fryzjer może zrobić to wszystko. Pierwsi popularni fryzjerzy przyszli około XVII wieku, aby świadczyć usługi w zakresie kremu dla Francuzek. Jeśli szukasz kompletnego makijażu włosów, utrzymania cięcia, stylizacji, zabiegów chemicznych i farbowania w ryzach, to fryzjer jest najlepszą opcją dla Ciebie.

Być może zastanawiasz się, jaka może być różnica w zarobkach fryzjerów i fryzjerów. Cóż, jak się okazuje, obaj zarabiają mniej więcej tyle samo. Ale fryzjer zazwyczaj zarabia na prowizji szybciej niż fryzjer, ponieważ wizyty u fryzjera są częstsze niż u fryzjera. Co więcej, średnio fryzjer kontaktuje się z klientem przez około trzydzieści minut, podczas gdy fryzjer może trwać z klientem do czterech godzin.

Od fryzjera oczekuje się, że będzie się zajmował maszynką do golenia, golarką elektryczną itp. z uwagi na jego wąski charakter pracy. Interesujące jest również to, że większość osób pracujących w zakładzie fryzjerskim to mężczyźni, więc nie byłoby błędem powiedzieć, że jest to branża ukierunkowana na mężczyzn. Jednak fryzjerzy, mający wiele podobieństw do fryzjerów, różnią się od nich, ponieważ muszą być na bieżąco z najnowszymi trendami i modami.

Krótko mówiąc, różnica między fryzjerami a fryzjerami jest w dużej mierze zrozumiała z powodu kilku podobieństw. Istnieje jednak wyraźny kontrast w ich klienteli i usługach, które oferują. Jednym z ważnych mitów, który obaliliśmy, jest to, że fryzjerzy są dla mężczyzn, a fryzjerzy dla kobiet. W rzeczywistości zarówno fryzjerzy, jak i fryzjerzy oferują specyficzny zestaw usług, z których zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą korzystać w zależności od swoich potrzeb.

Magdalena Olszak

Redakcja supershape.pl