26 września 2022 Udostępnij

Estetyczne spa lub kabina: wszystko, co musisz wiedzieć

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Estetyczne spa lub kabina: wszystko, co musisz ...

Jeśli jesteś regularnym użytkownikiem spa, być może zauważyłeś, że istnieją pewne placówki, które są bardzo podobne do estetycznego spa, ale nie oferują tych samych zabiegów. Te placówki nazywane są kabinami i w tym artykule wyjaśnimy ich zastosowanie, różnice i zalety.

Ważne jest, czy to jako firma, czy jako klient, by mieć pewność, jakie zabiegi oferowane są w poszczególnych placówkach i które z nich najlepiej odpowiadają temu, czego w danej chwili potrzebujemy.

Estetyczne spa to miejsce, w którym oferowane są różne usługi w celach medycznych i estetycznych. Z kolei kabina spa to przestrzeń, w której wykonywane są pewne zabiegi, na ogół nie związane z wodą, ponieważ wewnątrz kabiny nie ma niezbędnych przyrządów.

W tym sensie możemy rozumieć estetyczne spa jako całość, gdzie oferowane są usługi związane z relacjami, uzdrawianiem i pięknem. W tym zabiegi wodne, takie jak sauny czy kąpiele relaksacyjne. W obrębie uzdrowiska znajdują się małe pomieszczenia przeznaczone do pełnienia określonej funkcji, są to tzw. kabiny.

Czym różnią się oferowane zabiegi?

Biorąc pod uwagę, że wielkość kabin jest mniejsza i spełniają one z góry określony cel, zabiegi, które są w nich wykonywane są prostsze i skupiają się głównie na usługach kosmetycznych. Wewnątrz kabiny można otrzymać maseczki na twarz, peelingi do twarzy, masaże i niektóre praktyki relaksacyjne. W kabinach spędzisz mniej czasu niż w estetycznym spa, ponieważ usługi, które oferują są prostsze do wykonania.

W uzdrowiskach estetycznych znajdziesz specjalistyczne zabiegi na określone schorzenia, a przede wszystkim będziesz miał dostęp do basenów, saun czy gorących kąpieli, które uzupełnią oferowane usługi. Są to miejsca przeznaczone do spędzania większej ilości czasu, więc są przystosowane do tego, aby ich klienci przebywali tam przez wiele dni. Oferują one bardziej holistyczne opcje, w których wszystkie aspekty są brane pod uwagę, a plany mają tendencję do bycia bardziej spersonalizowanymi zgodnie z potrzebami klienta.

Istnieją również różnice w maszynach, które można znaleźć w każdej lokalizacji. W kabinach, ze względu na ich ograniczone rozmiary, stosuje się zazwyczaj instrumenty wielofunkcyjne. Czyli jedno urządzenie, które może spełniać kilka funkcji. Bardzo popularne są lustra, które pełnią również funkcję lamp lub maszyny parowe, które emitują również wibracje do masażu twarzy. Narzędzia pracy w uzdrowiskach mogą być znacznie bardziej profesjonalne, gdyż służą do konkretnych zabiegów, a nie do ogólnej usługi.

Zalety i wady każdej lokalizacji

Jak w przypadku każdej decyzji, którą musimy podjąć, wybierając między kabiną a spa, musimy rozważyć zalety i wady każdej z nich. Choć są one ogólne, ostateczna ocena będzie zależała od tego, czego oczekujesz jako klient.

Zaczynając od kabiny możemy podkreślić, że jeśli jesteś osobą, która chce spędzić relaksujący czas, ale nie masz zbyt wiele czasu do stracenia kabina jest najlepszym rozwiązaniem. Zabiegi trwają do 45 minut, a Ty możesz wyjść z nich czując się jak nowa. Są one również tańszą alternatywą dla specjalistycznego spa. Wadą jest jednak to, że jeśli cierpisz na dolegliwości zdrowotne, usługa ogólna nie byłaby zalecana.

Z kolei uzdrowiska estetyczne to eksperci w wykonywaniu zabiegów ukierunkowanych na zdrowie, urodę i relaks. Ma to również tę zaletę, że jeśli cierpisz z powodu dyskomfortu mięśniowego, problemów skórnych, bólu kości itp. w spa będziesz mógł skorzystać z usługi dedykowanej złagodzeniu tego konkretnego dyskomfortu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że spa są droższe, a ich zabiegi zwykle są dłuższe, więc powinieneś mieć wolny dzień, aby naprawdę cieszyć się tym doświadczeniem.

Jaka jest najlepsza opcja dla mnie?

Najlepsza opcja to ta, która odpowiada Twoim potrzebom w danym momencie. Nie zawsze będzie tak samo, będą dni, kiedy nie macie zbyt wiele czasu i zdecydujecie się na kabinę, a może na specjalnej randce wolicie pełną usługę SPA.

Jeśli jesteś właścicielem firmy i rozważasz odważyć się na terytorium estetyki, pierwszą rzeczą do rozważenia przy podejmowaniu decyzji między kabiną spa a estetycznym spa jest twoja docelowa publiczność. W tym sensie będziesz mógł lepiej dopasować swoją ofertę usług i propozycję wartości.

Wszystkie odpowiedzi są poprawne, nie ma magicznej formuły do naśladowania, jeśli chodzi o zabiegi estetyczne. To kwestia uzyskania tego, co działa dla Ciebie i daje najbardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Artykuły powiązane

1) Co jest potrzebne do założenia własnego salonu lub gabinetu kosmetycznego?

2. Zwiększ liczbę klientów swojego salonu kosmetycznego dzięki kampanii na facebooku.

Dorota Kozłowska

Redakcja supershape.pl