14 stycznia 2022 Udostępnij

Premier Boris Johnson zapowiada wznowienie usług "bliskiego kontaktu z twarzą" od sierpnia

Boris Johnson przekazał przełomowe wiadomości na konferencji dziś o 11 rano, co sygnalizuje dobre wieści dla fryzjerów w Anglii zdesperowanych, aby wrócić do oferowania zabiegów na twarz, w tym golenia.

Dziś rano zwrócił się do opinii publicznej, aby przedstawić swój plan przeprowadzenia Wielkiej Brytanii przez kolejny etap pandemii koronawirusa.

W "warunkowej" mapie drogowej premiera na najbliższe miesiące, powiedział, że ma nadzieję, że Wielka Brytania może być w stanie wrócić do "prawie normalnego" do Bożego Narodzenia.

W odniesieniu do przemysłu kosmetycznego Boris powiedział: "Umożliwimy bliski kontakt usług [piękno] do wznowienia od 1 sierpnia.

Oznacza to, że bliskie golenie, golenie gorącym ręcznikiem i twarzy mogą być oferowane ponownie w salonach fryzjerskich w Anglii.

To jest to, co zostało stwierdzone w wytycznych "UK Government's COVID-19 Recovery Strategy":

Będziemy "umożliwiać wznowienie wszystkich usług związanych z bliskim kontaktem, w tym wszelkich zabiegów na twarzy, takich jak nawlekanie brwi czy nakładanie makijażu, ściśle współpracując z sektorem i ekspertami w dziedzinie zdrowia publicznego, aby zapewnić, że można to zrobić jak najbezpieczniej i zgodnie z wytycznymi COVID-19 Secure."

Wszystkie przedsiębiorstwa będą zobowiązane do prowadzenia działalności w sposób zgodny z wytycznymi COVID19-secure. Oznacza to przeprowadzanie oceny ryzyka i przestrzeganie wytycznych określonych przez Departament Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej (BEIS), w tym noszenie odpowiedniego sprzętu ochrony osobistej, dystans społeczny, dokładne sprzątanie i działanie wyłącznie na podstawie umów.

Hilary Hall, dyrektor naczelny NHBF powiedział: "To fantastyczna wiadomość dla tysięcy osób z branży beauty, które do tej pory były niepewne co do przyszłości swoich firm. Niestrudzenie pracowaliśmy wraz z innymi organizacjami branżowymi, aby dotrzeć do tego punktu i lobbować za dalszym wsparciem finansowym. Musimy przypomnieć wszystkim pracującym w usługach bliskiego kontaktu, aby zapewnić, że działają w bezpieczny i pewny sposób, tak aby branża nie stanęła w obliczu kolejnych zamknięć."

W swoim przemówieniu Boris powiedział również, że wydarzenia i konferencje na większą skalę, kontrolowane, mogą mieć miejsce od października.

Dorota Kozłowska

Redakcja supershape.pl