24 stycznia 2022 Udostępnij

Tom Chapman z Lions Barber Collective występuje w nowym podcaście - posłuchaj już teraz!

W najnowszym podcaście Salon Secrets występuje fryzjer Tom Chapman, założyciel Lions Barber Collective i zdecydowanie warto go posłuchać!

Pełen wskazówek i wglądu w rolę fryzjerów jako obrońców zdrowia psychicznego, podcast z Tomem, wyprodukowany przez Salon Services, może być słuchany tutaj lub na Twojej zwykłej platformie podcastowej.

Celem Lions Barber Collective jest zapewnienie szkolenia w zakresie zdrowia psychicznego dla każdego w branży fryzjerskiej i kosmetycznej na temat znaków, na które należy zwracać uwagę u swoich klientów... i gdzie kierować ich po pomoc.

A sneak peek z odcinka

Tom mówi: "Branża fryzjerska i kosmetyczna jest tak ważna dla naszego narodu. Sprawia, że czujemy się dobrze fizycznie, ale także psychicznie. Nie ma żadnego piętna ani tabu związanego z robieniem sobie rzęs czy goleniem się na mokro. Ale gdybyś chciała pójść do psychiatry, towarzyszyłoby temu wiele niepokoju. 'Czy mnie zdiagnozują?', 'Czy będę mógł pójść do pracy?', 'Czy zrobią mi sekcję?'

" Nie mamy tego z fryzjerami i barberami. Możemy szkolić fryzjerów i fryzjerki, aby rozpoznawali znaki, zadawali właściwe pytania, słuchali i dawali im wiedzę, aby mogli wskazywać drogę. Zamiast próbować zrobić z nich psychiatrów lub doradców, chodzi o wypełnienie tej luki."

Mówiąc o stereotypie społeczeństwa, w którym fryzjerzy i fryzjerki są "nisko wykwalifikowani", Tom mówi: "W rzeczywistości wykonujemy bardzo wysoko wykwalifikowaną pracę z technikami, które wielu ludzi odkryło w czasie blokady, nie są tak łatwe, jak wyglądają. Ale mamy też takt, potrafimy słuchać, mamy kontakt z ludźmi - licencję na dotyk - mamy sztukę rozmowy, która jest tracona. Myślę, że ludzie nie doceniają tych umiejętności w sobie.

Rzeczy, które szkolimy w ramach Barber Talk, są rzeczami, które branża fryzjerska już robi. To pomaga im uświadomić sobie i zdobyć pewność siebie, aby je zrobić ... i zdając sobie sprawę z mocy, jaką mają."

Cztery filary rozpoznawania problemów ze zdrowiem psychicznym to...

Rozpoznaj
Wyjątkowa relacja, jaką masz ze swoimi klientami oznacza, że jako profesjonalista w dziedzinie włosów i urody, jesteś w idealnym położeniu, aby zauważyć wszelkie zmiany w ich zachowaniu i jeśli wydają się zmagać z problemami.

Tom mówi: "Jakie są oznaki, które mogą sugerować, że klienci z czymś się zmagają? Wszystko, od złego dnia po moment kryzysu. Wszystko sprowadza się do rzeczywistej zmiany w normalnym zachowaniu. Dobrze znamy naszych klientów. Mamy wystarczająco dużo czasu pomiędzy wizytami, aby rozpoznać, czy coś jest inaczej. Może to być język ciała - mogą być normalnie spuszczeni, a przychodzą dość niekonsekwentni lub odwrotnie."

Zapytaj
Nawet jeśli rozmawiasz ze swoimi klientami codziennie, możesz czuć się skrępowany zadając zbyt osobiste pytania. Szkolenie z rozmowy pomaga zadawać te bezpośrednie pytania. "Pytania, których boimy się zadawać, ponieważ boimy się odpowiedzi", mówi Tom. Pytania w stylu: "Jak się dzisiaj czujesz?" zamiast: "Wszystko w porządku, kolego?". Te pytania są bardziej powitaniem i nie dają ludziom pozwolenia na powiedzenie czegokolwiek. Nawet pytanie: 'Czy masz myśli samobójcze i czy masz jakiś plan?' Te pytania ratują życie".

Posłuchaj
"W branży fryzjerskiej od dawna żartuje się, że są psychiatrami i terapeutami", mówi Tom. "Mój menedżer w Toni and Guy powiedział mi to, gdy miałem 18 lat, pierwszego dnia w pracy. Miał rację - i tak robimy te rzeczy".

Słuchanie z empatią i bez oceniania jest kluczowe, dodaje Tom. "Wszyscy wierzymy, że jesteśmy dobrymi słuchaczami, ale wszyscy moglibyśmy się bardziej postarać".

Pomoc
Ostatnim krokiem do szkolenia jest wiedza, gdzie skierować swoich klientów, jeśli mają problemy. Szkolenie Barber Talk zawiera listę zasobów, z którymi można się zapoznać i podzielić się nimi z klientami. Tom mówi: "Tworzymy katalog z naszymi uczniami, aby mieli siatkę bezpieczeństwa w swoim salonie. Oznacza to, że czujesz się komfortowo zadając pytania i słuchając ich, ponieważ masz miejsca, do których możesz wysłać ludzi. Jesteśmy pomostem, że luka między społeczności, które obsługujemy i zasobów, które są dostępne już."

Jeśli jesteś zaniepokojony o kogoś, lub potrzebujesz pomocy, możesz szukać zasobów w swojej okolicy na Hub of Hope, bazy danych zdrowia psychicznego. Mają też przycisk "porozmawiaj teraz", co oznacza, że możesz porozmawiać bezpośrednio z kimś w Samarytanach.

Możesz posłuchać podcastu Salon Secrets z Tomem tutaj lub na swojej zwykłej platformie podcastowej.

Czytaj dalej

Najważniejsze wydarzenia z BarbersRide 2020

London School of Barbering oferuje darmowe strzyżenia dla kierowców Deliveroo

Przemysł ostrzeżony o zamknięciach, jeśli zasady PPE nie są przestrzegane

Mariusz Kulczycki

Redakcja supershape.pl