12 lutego 2022 Udostępnij

Praktyki w ramach programu "Trailblazer" podniosą standardy

Aby uczcić11 Narodowy Tydzień Praktyk Zawodowych (od 5 do 9 marca 2018 r.), NHF podkreślił, w jaki sposób właściciele salonów fryzjerskich w Anglii mogą skorzystać z nowych standardów praktyk Trailblazer. Ramy praktyk zawodowych są zastępowane przez zatwierdzone przez rząd standardy "Trailblazer", które obejmują szerszy zakres umiejętności, dzięki czemu praktykanci są znacznie bardziej "gotowi do salonu" po zakończeniu swoich programów niż starsze praktyki ramowe.

Andrew Collinge, członek NHF i członek Grupy Sterującej Trailblazer, ma już ponad 70 uczniów na nowym poziomie 2 standardów Trailblazer dla profesjonalistów fryzjerskich. "Jest oczekiwanie i zapotrzebowanie ze strony pracodawców, że ten nowy standard zapewni wyższy poziom szkolenia i bardziej wykwalifikowanych fryzjerów," powiedział. Mike Fenton z Francesco Group, również członek Grupy Sterującej Trailblazer, powiedział: "Test końcowy podkreśli tych, którzy mają prawdziwą zdolność do bycia fryzjerem i zidentyfikuje tych z prawdziwą pasją".

Dyrektor generalny NFZ, Hilary Hall wyjaśnia: "Jeśli salon lub firma fryzjerska ma mniej niż 50 pracowników, pracodawca i dostawca szkoleń otrzymają po 1000 funtów płatności za każdego 16-18-letniego praktykanta (lub 19-24-latka, który był pod opieką lub ma plan opieki władz lokalnych), którego przyjmą. Minusem jest to, że pracodawcy będą musieli wnieść 10% (około 900 funtów) na poczet kosztów szkolenia i oceny starszych praktykantów."

Bezpłatny przewodnik praktykantów jest dostępny dla członków i nieczłonków NHF i można go pobrać tutaj www.nhf.info/apprenticeship.

Dorota Kozłowska

Redakcja supershape.pl