28 lutego 2017 Udostępnij

Jak wybrać meble recepcyjne warte polecenia?

Gdy przymierzamy się do wyboru mebli, które znajdą się w poczekalni powinniśmy mieć świadomość tego, że jest to poważna decyzja, a tym samym powinna być ona podejmowana w oparciu o określone zasady. Najważniejsza z nich mówi o tym, że poczekalnia jest wizytówką lokalu i nie ma tu znaczenia to, czy mówimy o poczekalni w szpitalu, salonie fryzjerskim, czy też tej, która znajduje się w salonie kosmetycznym.

Już choćby dlatego nie powinniśmy ignorować znaczenia, jakie ma wygląd mebli recepcyjnych, ich kolorystyka oraz zastosowane wzornictwo. Jeśli zależy nam na budowaniu pozytywnego wizerunku naszego lokalu, powinna nam również przyświecać troska o szeroko rozumianą wygodę osób, które decydują się na jego odwiedzenie. Poczekalnia jest miejscem, w którym można się zrelaksować i wyciszyć i można tylko cieszyć się z tego, że producenci mebli, które pojawiają się w poczekalniach zdają sobie z tego coraz lepiej sprawę.

Jak wybrać meble do poczekalni?

Trudno wskazać meble idealne, bo każda poczekalnia jest powiązana stylistycznie z pozostałymi częściami lokalu, warto jednak dobierać przede wszystkim takie, z których samemu chciałoby się korzystać nawet, jeśli oznacza to konieczność przeznaczenia na ten cel pewnych zasobów pieniężnych. Gdy odwiedzamy poczekalnie zlokalizowane w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, najczęściej natykamy się w nich na meble tapicerowane – wygodne i eleganckie. Najczęściej są to wygodne sofy, choć ciekawym wyborem są również kanapy oraz narożniki.

Meble recepcyjne

Niejednokrotnie mamy też do czynieni z małymi i zgrabnymi, miękkimi fotelami. Te są szczególnie lubiane przez klientów, ich ergonomiczny kształt sprawia bowiem, że można rozsiąść się w nich wygodnie i przez moment nie myśleć o codziennych obowiązkach. Ciekawym elementem dekoracyjnym są również pufy. Te zwykle stanowią jedynie uzupełnienie mebli recepcyjnych i nie są podstawowym elementem wyposażenia tego pomieszczenia, pozwalają jednak na stworzenie w recepcji ciepłej, domowej atmosfery.

Z jakiego materiału wybrać meble?

Meble w poczekalni różnią się jednak nie tylko wyglądem, ale i materiałem, z jakiego są wykonane. Najczęściej mamy do czynienia z meblami tapicerowanymi skórą lub tak zwaną ekoskórą, choć niejednokrotnie wybiera się również tkaniny o ciekawej fakturze i kolorystyce. Samo wzornictwo może nawiązywać zarówno do nowoczesnych trendów, jak i do rozwiązań, które były modne w minionych epokach. Tu kluczowe znaczenie ma to, czy zastosowane połączenia są spójne i czy wprowadzają do poczekalni ład.

Dorota Kozłowska

Redakcja supershape.pl