16 września 2021 Udostępnij

Grzywka na koturnie dla każdego rodzaju włosów

Znudziły Ci się już włosy Covida? Masz już dość ukrywania swojej zaniedbanej grzywy w kucyku lub pod czapką? Po miesiącach życia w spodniach do jogi i bluzach z kapturem, bez makijażu i pozwalając włosom robić swoje, możesz być spragniona zmian. Nic radykalnego. Po prostu mały zastrzyk energii, który sprawi, że poczujesz się bardziej ludzka. Dlaczego nie zdecydujesz się na grzywkę typu "curtain bangs" - najnowszy trend na fryzury gwiazd w 2021 roku? Zwróciliśmy się do profesjonalistów, aby dowiedzieć się więcej na temat tego modnego trendu, a także jak uzyskać idealną grzywkę typu "curtain bangs" dla Twojego typu włosów.

Co to są grzywki na koturnie?

Jeżeli termin "grzywka typu "curtain bangs" jest dla Ciebie nowy, pomyśl o grzywce Briggit Bardot. W rzeczywistości, nadal czasami określa się ją mianem "grzywki Bardot". Farrah Fawcett nosiła je w latach 70-tych. A Selena Gomez, Camila Cabello, Dakota Johnson i January Jones ostatnio przyjęły ten modny styl.

Grzywka typu "curtain" obramowuje twarz w taki sam sposób, w jaki zasłony obramowują okno. Są one krótsze na środku i dłuższe po bokach. Ze względu na ich dłuższą długość, są świetnym sposobem na wypróbowanie grzywki, ponieważ można je łatwo odrosnąć. Phew!

Dlaczego grzywki na koturnie są popularne?

Dlaczego więc tak wiele osób decyduje się na grzywkę typu "curtain bangs"?

1. Grzywka na koturnie to fryzura bez zobowiązań

Grzywka typu "curtain bangs" jest o wiele mniej zobowiązująca niż tradycyjna, bardziej tępa grzywka," wyjaśnia Paige Pelfrey, fryzjerka i makijażystka Ford Models.

Wiele z nas boi się wszystkiego, co wiąże się ze ścinaniem włosów, zwłaszcza jeśli w końcu udało Ci się uzyskać długą, lejącą się grzywę, o której zawsze marzyłaś. Grzywka na koturnie ma to do siebie, że nie wymaga tak dużego zaangażowania jak krótsze fryzury. Jeżeli zdecydujesz się na długą wersję z włosami zewnętrznymi o długości mniej więcej do ucha, Pelfrey mówi, że można je łatwo upiąć do tyłu lub zmieszać z innymi włosami, gdy wyrosną.

2. Grzywka typu "curtain" pasuje do prawie każdego kształtu twarzy i rodzaju włosów.

"Curtain bangs są uniwersalnie pochlebne i wymagają znacznie mniej pielęgnacji, ponieważ celem jest bardziej francuski, bezwysiłkowy szykowny klimat", mówi Pelfrey. "Ja preferuję ten styl ze względu na podkreślenie kości policzkowych i element obramowania twarzy".

Grzywka kurtyna pasuje do wszystkich kształtów twarzy, pasuje do wielu rodzajów włosów, wymaga rzadkiego podcinania, może ukryć niedoskonałości linii włosów i wymaga znacznie mniej stylizacji niż inne fryzury z grzywką. Może pomóc ukryć wypryski na brwiach i czole. Dodatkowo, grzywka ta może sprawić, że będziesz wyglądać młodziej, ukrywając te uciążliwe drobne zmarszczki. Kto by pomyślał, że grzywka może przynieść tak wiele korzyści?

3. Teraz jest idealny czas na eksperymenty.

"Ludzie czują się jak wariaci podczas kwarantanny i mają ochotę na zmianę fryzury, mówi Pelfrey.

Stylistka z Nowego Jorku, Emily Heser, twierdzi, że zwiększone zainteresowanie grzywką może wynikać z chęci podjęcia modowego ryzyka w czasie, gdy nie widzą wielu ludzi i nie mają wielu zobowiązań towarzyskich. Jeśli tygodniowy rozkład Twojego bujo jest dość pusty, możesz równie dobrze spróbować czegoś nowego, jak grzywka na koturnie.

Do kogo pasują grzywki na koturnie?

Jeżeli masz już dość powtarzania Ci, że pewne fryzury do Ciebie nie pasują, to właśnie wykonujesz taniec radości. Grzywka na bok to trafny wybór dla prawie każdego, z niewielką garstką wyjątków. Pasują do większości kształtów twarzy, zwłaszcza tych okrągłych i kwadratowych. Wydłużają one te typy twarzy, nadając im bardziej owalny kształt.

Chociaż mówi się, że fryzura na koturnie jest uniwersalnie pochlebna, jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę zanim zdecydujemy się na ten styl. Osoby o małym czole mogą uznać, że grzywka na koturnie sprawi, że ich twarz będzie wyglądała na zbyt małą. A jeżeli masz niekontrolowaną kowelkę, często lepiej jest całkowicie zrezygnować z grzywki.

Poza tą bardzo krótką listą zastrzeżeń, większość ludzi może nosić grzywkę na koturnie. Niech rozpocznie się Twój radosny taniec.

Poczekaj. Jest jeszcze więcej dobrych wiadomości. Jeśli jesteś w trakcie prób wyhodowania krótkiej grzywki, pokochasz curtain bang. Gdy Twoja grzywka stanie się dłuższa, będzie idealna do zrobienia grzywki na koturnie, co pozwoli Ci zamienić tę niezręczną fazę "pomiędzy" w modne stwierdzenie "zrobiłam to specjalnie". Yay!

O co zapytać fryzjera?

Trzeba przyznać, że niełatwo jest zrobić sobie fryzurę w czasie pandemii. Dzięki Covidowi i jego wymaganym blokadom, być może będziesz musiała obejrzeć kilka filmów na YouTube i samodzielnie zmienić swój wygląd. Jeśli jednak możesz bezpiecznie zlecić profesjonaliście zmianę fryzury na grzywkę, jest to najlepsza opcja. Twój stylista fryzur zna specjalne techniki, które pozwolą Ci osiągnąć taki wygląd i uniknąć katastrofy mieszków włosowych. Jeżeli jednak zdecydujesz się podjąć to wyzwanie, oto jak samodzielnie ściąć włosy. Jeżeli uda Ci się zarezerwować upragniony termin u fryzjera, stylista fryzur Anthony Perez radzi, by najpierw zapytać fryzjera, czy grzywka jest dla Ciebie.

"Jeżeli jesteś osobą o niskich lub średnich wymaganiach pielęgnacyjnych, grzywka może nie być dla Ciebie. Jeśli nie masz nic przeciwko przycinaniu grzywki co 2-3 tygodnie, to powiedziałbym, że jak najbardziej!".

Grzywka kurtyna dla cienkich włosów

Jeśli masz cienkie włosy, głównym problemem, na jaki możesz się natknąć, jest Twoja grzywka, która wygląda na cienką i rzadką, według Pelfrey. W tym przypadku, ważne jest, aby wystarczająco dużo włosów zostało wysuniętych do przodu w celu wykonania cięcia.

"Jeżeli cięcie jest dobrze wykonane, grzywka na koturnie może dać złudzenie grubszych włosów i dodać objętości," mówi.

Grzywka na koturnie dla grubych włosów

"W przypadku grubych włosów, chodzi o to, by długość grzywki była nieco dłuższa, tak by mogła ona wtopić się w elementy obramowania twarzy" - wyjaśnia Pelfrey. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli masz gęste włosy, możesz uzyskać efekt grzywki z dużo mniejszą ilością włosów, używając produktów teksturyzujących.

Kurtynowa grzywka dla kręconych włosów

Tak, to możliwe! Pelfrey radzi jednak, by w przypadku włosów kręconych, przyjść do salonu fryzjerskiego z nienaruszoną naturalną strukturą włosów. Następnie, poproś stylistę o obcięcie grzywki na sucho, aby mieć pewność, że jest ona wystarczająco długa, by uzyskać grzywkę typu "curtain bang".

Grzywka typu "curtain bang" dla włosów z teksturą lub szorstkich

Jeżeli masz włosy z teksturą lub szorstkie, wyzwaniem będzie stworzenie grzywki, która będzie naturalna i zwiewna. Pelfrey radzi, by poprosić fryzjera o użycie nożyc teksturyzujących, które sprawią, że końcówki będą miękkie i lekkie.

Grzywka kurtyna dla włosów falowanych

Jeśli masz falowane włosy, pamiętaj, aby przed przystąpieniem do strzyżenia, omówić z fryzjerem możliwości stylizacji, aby mógł on ustalić najlepszą technikę cięcia włosów.

"Jeżeli jesteś zwolenniczką swoich naturalnych fal, poproś o suche cięcie. Jeżeli będziesz je zdmuchiwać, powinnaś ułożyć włosy w taki sposób, w jaki zamierzasz je nosić w dniu wizyty, aby stylista mógł dobrać odpowiednią technikę cięcia" - radzi Pelfrey.

Grzywka kurtyna dla włosów prostych

Podobnie jak w przypadku włosów cienkich, kluczowa będzie technika cięcia, która nada fryzurze objętości.

"Używając nożyc teksturyzujących, aby nadać włosom ruch i objętość, a także stosując kombinację sprayu dodającego objętości i suchego sprayu teksturyzującego, możesz zmienić efekt grzywki kurtynowej na prostych włosach" - mówi Pelfrey.

Zarówno Pelfrey, jak i Perez zgadzają się, że zanim zaczniesz podcinać włosy, koniecznie skonsultuj się ze swoim stylistą, aby ustalić, czy grzywka typu "curtain bang" jest dla Ciebie odpowiednia.

Ponadto, doskonałym sposobem na wprowadzenie nowej fryzury i uniknięcie wyrzutów sumienia jest rozpoczęcie od długich grzywek - takich, które ocierają się o kości policzkowe i można je schować za uszami.

Jak utrzymać grzywkę na bok?

Mówiąc wprost, grzywka typu "curtain bang" to idealna fryzura dla leniwej dziewczyny. Dzięki swojej długości, są one bardzo łatwe w utrzymaniu, a jeżeli są wystarczająco długie, można je nawet upiąć w kucyk, co jest preferowanym wyborem w przypadku pandemii. Możesz zdecydować się na utrzymanie tej długości dzięki przycinaniu, lub zdecydować się na dłuższe przerwy między przycinaniem i zapuścić je. Ponadto, możesz je łatwo przyciąć samodzielnie za pomocą małych nożyczek.

Suchy szampon może zdziałać cuda na grzywce, sprawiając, że stanie się ona bardziej kontrolowana i usuwając tłuszcz, który powstał w wyniku spychania jej z oczu.

Jak stylizować grzywkę na koturnie?

Jeżeli Twoja grzywka została profesjonalnie przycięta, tak aby pasowała do struktury i długości Twoich włosów, jej stylizacja powinna być dziecinnie prosta. Jedynym narzędziem, które okaże się najbardziej wartościowe jest dobrej jakości okrągła szczotka, ponieważ jest ona kluczem do dodania ciała i kierunku grzywce. Perez poleca okrągłą szczotkę GHD Rise Hot Round Brush. Prostownica może również dodać tekstury, ale ważne jest, aby pamiętać, aby odwrócić ją od twarzy. Świetną wskazówką dla Pelfrey, jest użycie sprayu dodającego objętości i suchego sprayu teksturyzującego, aby dodać życia bardzo prostej grzywce.

Dorota Kozłowska

Redakcja supershape.pl