3 marca 2021 Udostępnij

Jak zrobić warkocze skrzynkowe w domu: przewodnik krok po kroku

Stylizacja ochronna włosów jest najlepszym przyjacielem kręconych dziewczyn, zwłaszcza gdy temperatury zaczynają spadać. Ekstremalne zimno i wiatr mogą mieć negatywny wpływ na nasze delikatne kosmyki, dlatego ważne jest, aby je nawilżać i chować. Jeżeli szukasz fryzury, która zapewni Ci ochronę i styl, nie szukaj dalej niż warkocze. Tradycyjny afrykański warkocz zyskał popularność prawie trzy dekady temu, definiując erę ikon czarnej telewizji, filmów i muzyki. W 2020 roku, gwiazdy i influencerzy przywracają ten kultowy styl lat 90-tych.

Czym są warkocze typu box?

Pudełkowe warkocze to warkocze z trzech splotów, które są podzielone na kwadratowe sekcje. W przeciwieństwie do warkoczy z rogów, warkocze te nie są zaplatane płasko przy skórze głowy, ale są dzielone na kwadraty (lub pudełka) na całej długości głowy i zaplatane na całej długości. Daje to możliwość stylizacji warkoczy tak, jak w przypadku normalnych włosów. Możesz je wykonać z włosów naturalnych lub dodać do nich przedłużenia, aby uzyskać dodatkową długość i grubość lub dodać kolor. Możesz użyć włosów ludzkich lub syntetycznych, aby uzyskać ten wygląd.

Warkocze bezwęzłowe są nowoczesną adaptacją klasycznego warkocza skrzynkowego, który daje bardziej naturalne wykończenie i wygląda jak Twoje własne włosy. Mniej obciążają włosy, dlatego są lepszym wyborem dla osób o wrażliwej skórze głowy.

Obie opcje są świetną fryzurą ochronną, ponieważ nie ma w nich ciepła, ani ciągłego ciągnięcia i szarpania, co oznacza, że Twoje włosy nie będą miały problemów z zapuszczaniem. Jednak warkocze te mogą uszkodzić włosy, jeśli zostaną źle założone lub pozostawione na zbyt długo.

Jak przygotować włosy do zaplatania warkoczy?

Jeśli myślisz o zrobieniu sobie warkoczy, jest kilka rzeczy, które powinnaś zrobić, aby przygotować włosy przed ich założeniem. Bardzo ważne jest, aby upewnić się, że włosy są umyte szamponem, rozczesane, głęboko odżywione i przycięte przed zapleceniem warkocza. To zapewni, że Twoje włosy będą zdrowe i nawilżone zanim zdecydujesz się na długotrwałą stylizację, jaką są warkocze. Warkocze mogą przetrwać do dwóch miesięcy, a nie da się usunąć z włosów i skóry głowy wszystkich zanieczyszczeń i osadów, więc najlepiej zacząć od czystych włosów.

Pudełkowe warkocze mogą być dość kosztowne. Możesz spodziewać się wydać od 100 do 400 dolarów za warkocze (co ma sens, ponieważ może to zająć do ośmiu godzin, aby zrobić). Jeśli jednak nie jesteś gotowa, aby wydać tyle gotówki, ale nadal chcesz spróbować tego stylu, oto przewodnik krok po kroku, jak możesz osiągnąć ten styl w domu.

Jak zrobić warkocze pudełkowe w domu: przewodnik krok po kroku

Krok 1

Umyj, głęboko odżyw, rozczesz i wysusz włosy. Ważne jest, aby zacząć od czystej i nawilżonej bazy, aby upewnić się, że ta fryzura będzie trwała. Zalecamy użycie szamponu oczyszczającego, takiego jak Shea Moisture African Black Deep Cleansing Shampoo, aby usunąć pozostałości produktu i nagromadzone włosy. Zawsze stosuj też dobrą maskę do włosów. My uwielbiamy maskę Ouidad Curl Recovery Melt-Down Extreme Repair, ponieważ nawilża włosy i zapobiega ich łamaniu.

Krok 2

Gdy włosy są już czyste, dodaj swoje ulubione produkty bez spłukiwania, aby włosy były gładkie, nawilżone i łatwe do pracy. Uwielbiamy Kinky Curly Knot Today Detangler, który dodatkowo nawilża loki. Przed suszeniem, nałóż na włosy produkt termoochronny, taki jak Olaplex No.7 Bonding Oil, który nie tylko chroni włosy przed wysoką temperaturą, ale także je naprawia. Na koniec wysusz włosy, zanim przejdziesz do zaplatania warkocza.

Krok 3

Podziel włosy na sekcje do zaplatania warkoczy, a następnie zrób mniejsze sekcje w obrębie tych sekcji. Te mniejsze części będą stanowić rozmiar Twoich warkoczy, więc zrób je tak mikro- lub jumbo, jak tylko chcesz. Upewnij się, że używasz świetnego grzebienia do precyzyjnego rozczesywania, aby uzyskać czyste i łatwe do wykonania części. Mariah sugeruje użycie gumek do włosów, aby oddzielić włosy, których nie zaplatasz, i nie przeszkadzały Ci one w pracy.

Krok 4

Teraz czas na zabawę - zaplatanie warkocza. Na początek, weź kosmyk włosów do zaplatania i umieść go na wydzielonym fragmencie włosów. Zacznij zaplatać warkocz z trzech pasm. Trzy pasma to 1) włosy z warkocza 2) Twoje własne włosy 3) włosy z warkocza.

Krok 5

Gdy dojdziesz do końca swoich prawdziwych włosów, nadszedł czas, by przełożyć je na włosy do zaplatania. Żadna dobra instalacja warkocza nie jest kompletna bez świetnego dżemu lub pasty, które utrzymają wszystko na miejscu. Aby dodać blasku i pamięci swoim warkoczom, użyj kultowego żelu SoftSheen Carson Let's Jam. Dodaje on kontroli bez chrupania i jest bezpieczny do stosowania na włosach syntetycznych. Pro tip: Rozplątuj włosy w trakcie pracy, im gładsze będą Twoje włosy, tym dłużej warkocze będą trwałe.

Krok 6

Teraz, gdy masz już tylko dwie części włosów do wykonania warkocza z trzech pasm, podziel jedną z nich, aby uzyskać trzy części i kontynuuj zaplatanie warkocza na całej długości. Kontynuuj, używając kontroli krawędzi i żelu, aby ujarzmić i zablokować włosy w miejscu.

Krok 7

Gdy wszystkie warkocze będą gotowe, uszczelnij ich końce gorącą wodą. Aby warkocze były trwałe, a kosmyki płaskie, zalecamy użycie kilku pompek pianki-myszki. Jedną z naszych ulubionych jest AllDay Locks & Braids Foam Control, ponieważ zapewnia długotrwałe utrwalenie i nie łuszczy się.

Krok 8

Aby nadać fryzurze ostateczny kształt, użyj gąbki do kontroli krawędzi i szczotki lub szczoteczki do układania włosów. Kluczem do dopracowanej stylizacji są idealnie ułożone małe włoski.

Twoje warkocze są już gotowe, ale to jeszcze nie koniec pracy. Ważne jest, abyś dbała o swoje warkocze, aby jak najdłużej były wolne od puszenia się. Satynowa maska, szalik lub jedwabna poszewka na poduszkę ochronią Twoje włosy podczas snu. Sugerujemy także, abyś zaopatrzyła się w spray przeciwświądowy, taki jak Philip Kingsley Flaky/Itchy Scalp Toner, aby nie naruszyć odrostów, co doprowadzi do puszenia się włosów. Ponieważ nie będziesz używać szamponu przez kilka tygodni, sugerujemy również zaopatrzyć się w płukankę oczyszczającą skórę głowy, którą będziesz mogła stosować w trakcie zaplatania warkoczy, co pozwoli Ci utrzymać Twój styl ochronny nieco dłużej. Jednym z naszych ulubionych jest Refresh Apple Cider Vinegar Dry Co-Wash firmy Cantu, który zawiera kombinację octu jabłkowego, olejku z drzewa herbacianego i masła shea, które oczyszczają, odżywiają i pielęgnują skórę głowy.

Utrzymywanie warkoczy zbyt długo może być kuszące, ale może spowodować ich łamanie, matowienie i osadzanie się na nowym przyroście. Jeśli chcesz zyskać na czasie, sugerujemy ponowne wykonanie zabiegu na linii włosów i na karku około szóstego tygodnia.

Gdy nadejdzie czas zdjęcia warkoczy, najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest pośpiech. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na ten proces, aby nie zniszczyć włosów. Oto kilka kroków, które pomogą Ci zdjąć warkocze we właściwy sposób.

Jak zdjąć warkocze w domu?

Krok 1

Spryskaj włosy ciepłą wodą. Następnie zastosuj produkt do rozplątywania włosów, taki jak Auntie Jackie's Curls & Coils Not On May Watch Instant Detangler, aby nadać włosom trochę poślizgu. Pro tip: rób to w sekcjach, aby włosy nie wyschły podczas pracy.

Krok 2

Zacznij od dołu i przesuwaj się w górę. Jeżeli przedłużyłaś włosy, możesz oszukać, ścinając dolne partie, ale zostaw wystarczająco dużo miejsca, aż do miejsca, gdzie kończą się Twoje naturalne włosy. Pamiętaj, że Twoje włosy prawdopodobnie urosły, więc nie obcinaj zbyt wiele.

Krok 3

Nałóż trochę detanglera na opuszki palców i powoli rozplątuj warkocze. Rozplątuj włosy grzebieniem o szerokich zębach lub palcami, zawsze zaczynając od dołu i kierując się ku górze.

Krok 4

Gdy już całkowicie rozplączesz warkocz aż do nasady, będziesz mogła zdjąć przedłużenia.

Dorota Kozłowska

Redakcja supershape.pl