6 maja 2022 Udostępnij

Wszystko, co musisz wiedzieć o peelingu do skóry

Przemysł kosmetyczny i pielęgnacji twarzy rozwija się coraz prężniej. Rozwój technologii, jej masowość i przystępność cenowa sprawiły, że miliony ludzi coraz bardziej koncentrują się na pielęgnacji ciała.

 

I jakkolwiek szalenie to brzmi, wiele z tego - przynajmniej w ostatnim roku - można zawdzięczać popularyzacji Skin Scrubbera, być może jednego z najbardziej praktycznych współczesnych narzędzi.

Prawdopodobnie słyszałeś o tym gadżecie i zastanawiasz się, czy jest on naprawdę dla Ciebie. W poniższym artykule wyjaśnimy nie tylko, jak działa to rewolucyjne urządzenie, ale także jak go używać, gdzie można je nabyć i ile trzeba będzie zainwestować.

Co to jest urządzenie do peelingu skóry?

Jak można wywnioskować z jego nazwy, Skin Scrubber to w zasadzie kolejne urządzenie do pielęgnacji i oczyszczania twarzy. Wyróżnia się jednak tym, że do osiągnięcia celu wykorzystuje się w niej fale ultradźwiękowe.

Skin Scrubber to niewielkie urządzenie, które można nosić w średniej wielkości torbie lub torebce. Zwykle jest zasilany bateriami i bez wątpienia stanie się jednym z Twoich ulubionych sprzymierzeńców w pielęgnacji skóry.

Jak działa urządzenie Skin Scrubber?

Urządzenie Skin Scrubber wykorzystuje technologię ultradźwiękową do delikatnego złuszczania martwych komórek naskórka i zanieczyszczeń z naszej skóry. Fale te pomagają rozluźnić i usunąć z porów olej, brud, tłuszcz, zanieczyszczenia i resztki naskórka, dzięki czemu cera wygląda promiennie i młodzieńczo.

Należy również zauważyć, że zabieg ten jest przyjazny dla skóry i całkowicie nieszkodliwy, co pozwala uniknąć zaczerwienienia, podrażnienia lub obrzęku, które często towarzyszą zabiegom na twarz.

Wystarczy przyłożyć urządzenie do twarzy, aby wibracje ultradźwiękowe odblokowały pory i pomogły nam pozbyć się uciążliwych i często występujących zaskórników.

Następnie odwracamy ją tak, aby metalowa końcówka dotykała naszej skóry i rozpoczynamy proces sonoforezy. Proces ten odbywa się w naskórku i skórze właściwej dzięki mikrodrganiom ultradźwiękowym, a ruch ten usuwa zanieczyszczenia z naszej twarzy.

Gdzie można kupić urządzenie do oczyszczania skóry?

W przeciwieństwie do większości specjalistycznych produktów, Skrobaczka do skóry jest bardzo łatwa do uzyskania. Wystarczy udać się do najbliższego sklepu z kosmetykami i już można przystąpić do pracy.

Oczywiście istnieje cały tygiel różnych marek, modeli, opcji, a nawet cen, które należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli chcesz używać go zawodowo, a nie prywatnie. W następnej części omówimy te, które należy wziąć pod uwagę.

Jakie są najlepsze marki urządzeń do złuszczania naskórka?

Ultradźwiękowy peeling do twarzy ANLAN

Nie jest tajemnicą, że firma ANLAN jest jednym z liderów w branży pielęgnacji ciała i pielęgnacji twarzy. Pod tym względem ultradźwiękowy peeling do twarzy jest prawdopodobnie najlepszym urządzeniem na rynku.

Urządzenie posiada pięć różnych trybów pracy oraz instrukcję obsługi, która towarzyszy użytkownikowi podczas całego procesu. Jest łatwy w użyciu, intuicyjny i ma długą żywotność baterii. Jest to jednak również najdroższe rozwiązanie.

Ubitree Skin Scrubber

Jeśli szukasz tańszej alternatywy dla urządzenia do oczyszczania skóry, to bez wątpienia produkt firmy Ubitree będzie dla Ciebie odpowiedni. Ma on jednak mniej trybów pracy niż urządzenie firmy ANLAN, a czas pracy baterii również nie jest tak długi jak w przypadku urządzenia firmy ANLAN.

Ten model jest najprostszy i najłatwiejszy w użyciu, ale przez to jest też najbardziej podstawowy. Jeśli nie należysz do osób, które zazwyczaj stosują złuszczanie naskórka w swojej rutynie pielęgnacyjnej, możesz zdecydować się na ten produkt.

Misiki Skin Scrubber

Peeling do skóry Mizuki daje Ci to, co najlepsze z obu światów. Oprócz tego, że jest uniwersalna i dynamiczna, stanowi tańszą alternatywę dla sieci ANLAN, ale nie jest tak podstawowa jak Ubitree.

Cztery tryby pracy (oczyszczanie twarzy, głębokie oczyszczanie, wprowadzanie składników odżywczych i masaż kojący) sprawiają, że jest to idealny produkt zarówno dla ekspertów, jak i początkujących, a wszystko to w bardziej przystępnej cenie.

Najlepsze w tych urządzeniach jest to, że oddają do naszej dyspozycji zadanie, za które normalnie trzeba by zapłacić lub udać się do profesjonalnego lekarza medycyny estetycznej. Urządzenie Skin Scrubber daje Ci możliwość korzystania ze spa w zasięgu ręki.

Nie oznacza to jednak, że jest to coś, co należy traktować lekkomyślnie. Wręcz przeciwnie, wskazane jest zdobycie wiedzy i przeszkolenie w tej prostej sztuce, ale jej nieabrazyjny charakter pozwoli na eksperymentowanie ze skórą bez ryzyka jakichkolwiek obrażeń. Produkt ten bez wątpienia stanie się niezbędnym wyposażeniem naszej łazienki.

Magdalena Olszak

Redakcja supershape.pl